679.jpg

IDM Berlin 2015

Termín konání: 14. - 17. 4. 2015

Místo: Berlin (GER)

Letos se opět vydala výprava pod hlavičkou ČSTPS na otevřené mistrovství Německa.

Kvalifikační kritéria splnilo celkem 15 plavců ze tří sportovních klubů, které doprovodili 4 členové realizačního týmu.

Do Berlína jela většina plavců především získat mezinárodní klasifikaci a pokud možno splnit limity na MS Glasgow 2015. Nejlépe ze všech se dařilo karlovarské plavkyni Vendy Duškové, která splnila ostrý "MQS" limit hned ve čtyřech disciplínách a přidala k tomu ještě 2x limit "MET" a tedy se představí na MS v šesti startech. Velmi dobře zaplaval i pražský plavec Tom Hlavinka, který ve své hlavní disciplíně potvrdil limit MQS na 50m prsa a dokonce se i probojoval do B finále open, kde čas ještě vylepšil. Skvěle debutovala nejmladší účastnice závodů Anežka Floriánková, která splnila 2x MET a nebýt trochu nešťastné diskvalifikace na 100m znak, měla by i ostrý limit MQS. Limity také hravě splnil ostřílený účastník mezinárodních závodů Vojta Franěk, který dokonce přidal i limity na PH v Rio de Janeiru 2016.

Celkem se plavci KONTAKTU bB postavili na start 89 krát a z toho 33 krát zlepšili svůj osobní rekord, ale především, jelikož se jednalo převážně o mladé sportovce, sbírali zkušenosti z prestižních mezinárodních závodů. Dalším závodem bude MČR v Brně a poté opět mezinárodní účast na světových hrách IWAS v nizozemském Stadskanaalu.

Členové výpravy:

Za SK KONTAKT BRNO

Michaela Philippi, Dominika Míčková

Za SK KONTAKT KARLOVY VARY

Vendula Dušková, Petra Flekačová, Nicole Habermannová, Vít Šašek, Jakub Voráček, Milan Man

Za SK KONTAKT PRAHA

Anežka Floriánková, Monika Mikuškovicová, Dominik Kurka, Jiří Krňávek, Tomáš Hlavinka, Vojtěch Franěk, Tadeáš Strašík

Trenéři:

Štěpánka Řehořková, Jan Drobný, Štěpán Cagaň, Alžběta Řehořková

 


Přiložené soubory

Unikátní projekt plavání tělesně postižených • 300 lidí s tělesným postižením zapojených každoročně do programu • Plave se ve střediscích Praha, Brno, Karlovy Vary a v KONTAKTU České Budějovice, který je od roku 2014 samostatným subjektem •  Díky školicímu programu KONTAKTU bB plavou tělesně postižení i v dalších osmi místech v ČR • 1000 plavců s tělesným postižením se naučilo plavat díky metodické řadě KONEV vytvořené zakladateli programu, čtyřnásobným paralympijským vítězem Martinem Kovářem a jeho trenérem Janem Nevrklou•