ME Funchal 2016.jpg

ME Funchal - den 4.

Medailonek

Dnes závodní program pouze pro Šášu a pro Vendy. Šáša plaval hned na začátku dopoledního programu v 9.07 místního času (10.07 v Čechách) a tak jsme vyrazili busem z hotelu už v 6.30. Takhle brzo po ránu byl na bazéně klid, zalezli jsme si na tréninkovou pětadvacítku, kde byl klid ještě větší a udělali jsme si takové plavecké intimčo. Trochu jsme si popovídali o tom, že svět se točí dál a žádná znaková estráda na tom nic nezmění a je potřeba hledět směle k blížící se polohovkové estrádě. Pak jsme si dali pěkný trénink laděný do nadcházející polohovky, v cuku letu se oblékli do plavek, důkladně protáhli a šli na věc. Po pár konverzčních cvičeních před call roomem se do toho Šáša pustil a po úplně jiném projevu než včera si doplaval pro osobák a zároveň nezklamal a spolehlivě hnal všechny před sebou. Výborně spravená chuť – svět uhání jak splašená herka a diváky už pranic nezajímá zápletka prvního děje. Ostatní si pak dali trénink, každý upravený podle toho, co ho čeká za závodní starty a s Vendy jsme se připravili na dopolední rozplavbu s tím, že samotný závod bude ostrou součástí rozplavání – postup do finále byl totiž formalitou, soupeřek s o hodně slabším časem bylo dosti, takže order na dopolední rozplavby byl plavat lehce, zadrženě, optimálně za 5:40, pokyn zněl též „ s nikým nezávodit, nenechat se strhnout k přetahování se soupeřkou, kdyby se nějaká objevila na pravo nebo levoboku. Vendy se toho držela úplně přesně, dohmátla za 5:40, nenechala se strhnout k předhánění se s Irkou, postup do finále ze třetího místa.

Odpoledne vypadala Vendy v rozplavání skvěle. Měla rozjet jen o něco málo rychleji než ráno, ale atmosféra finále ji strhla a rozjela první stovku v čase svého včerejšího osobáku na hladkou stovku. Uff, kdyby to nebyla Vendy, byl bych ve smrti a už bych si představoval ten strašnej výtuh, u Vendy to způsobilo jenom mírný propad ve čtvrté až sedmé padesátce a celkový čas vynikající, pouze sekundu za osobákem. Vzhledem k tomu napálenému začátku je to výborný výsledek. No a samozřejmě třešnička v podobě stříbrné medaile. Je to první velká medaile pro Vendy, sice „jen“ Evropská, ale všichni naši pozdější velcí medailisté začínali medailí z Evropy, viď Martine Kováři. Je potřeba mít realisticky na paměti, že v disciplínách Vendy hrají prim zaoceánské plavkyně, ale Evropa je dobrý vstupní krok a medaile ze starého kontinentu jsou skvělou motivací k plavbě přes oceán. No a jak to tak bývá, opět stejně jako v Soči – dopingová kontrola. V kombinaci s vyhlášením to byl celkem slušný trojboj, ale Vendy ho jako už zkušená vícebojařka zvládla – doplavat, vyplavat, na doping, po formalitách na vyhlášení, z vyhlášení darovat moč a akorát jsme stihli poslední bus. Všechno krásně natočil a nafotil Drobek na pozici odborného biomechanického experta a vše jistil a hlídal organizačně Štěpán. Těším se na další spolupráci.

Výborně plavali i naši kolegové, Arnošt Petráček stříbro a Jan Dědek Povýšil bronz na 50 znak, Běla doplavala čtvrtá na 200 polohovku a Míra Smrk doplaval pro 5. místo na 100m znak – no, v plavecky seniorském věku a ještě k tomu s nedobrovolně zavřenejma vočima plavat 100 znak za 1:14, to je slušnej výkon.

Jsme po schůzce a po večeři, zítra vyjíždíme všichni v 6.30 – hned v 9 jde Dominika s Jardou 200 volný způsob, pak Šáša 100 volný způsob, potom Vendy a Anežka 200 polohovku a na závěr Hlávka 50 prsa. Držte palce, podáme report.

Náčelník STS Chvojkovice Brod II. generace

Přejít na 5. den

Zpět

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
září
123456
78910111213
14151617181920
2122232425 2627
282930
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995