Rio-2016-olympic-stamps-collection.jpg

Rio 2016 - Soustředění

V pondělí 8. 8. v 8 večer jsme zahájili závěrečné soustředění před paralympiádou v Riu – 27 tréninků ve 14 dnech, 4 hodiny a 8 - 9 km denně ve vodě, 1 hodina cvičení na suchu. Soustředění je poslední přípravou s velkým objemem naplavaných kilometrů, od úterka 23. 8. začínáme vylaďovat. Vendy i Anežka plavou zatím skvěle. Velké DÍKY plaveckému areálu Aquacentrum Šutka, vedení i všem zaměstnancům, za skvělý přístup, ochotu, vstřícnost a poskytnutí prostor k tréninku – máme zde mimořádné zázemí pro finální část přípravy! 
Fotky zachycují trénink, suši večer Jana Floriánka, módní přehlídku, návštěvu vzácného hosta – Kateřina Lišková, která vybojovala potřebný díl kvóty k nominaci Vendy a Anežky a střihla si s děvčaty jeden 4km trénink – DÍKY Liští! Děkujeme také za zpestření domácí břevnovské stravy domácí stravou od babičky Anežky Jarky a mamince Vendy Jitce za dodávky ovoce a hub – Díky!

Ve středu 31. 8. jsme ukončili soustředění a velké poděkování vedení a všem zaměstnancům Aquacentra Šutka za mimořádné zázemí, ochotu, vstřícnost a fandění! Velmi děkujeme za přímou podporu našim legendám Kovimu a Lišce a Liští zvláštní poděkování za její podíl na získání kvóty pro ČR, který vybojovala téměř s Vojtíškem u prsu! Včera a dnes s námi trénink absolvovala Stef Řehořková, která Vendy trenérsky vede od dětství a poslední trénink s děvčaty absolvovali Hlávka, Andrýskin a Šáša. V úterý 30. 8. proběhla na břevnovské terase poslední společná KONTAKTNÍ večeře a byl to krásný předodletový večer s předsedou správní rady Vojtou Fraňkem, rodiči, prarodiči, akvamarínem z Brazílie od Švarci, krkovičkou, byl to prostě KONTAKT. Díky všem za podporu!

Dnes 1. září zahájily obě studentky a student tento školní rok cestou do Ria. V 7:30 odletěly speciálem vládní letky z letiště Kbely a s mezipřistáním na Kapverdách míří ke Corcovadu. Díky všem za účast v myšlenkách, děvčata vypadala v tréninku skvěle, teď ještě aklimatizační vylaďovací úvod, trochu rozjezd a 8. září v 15.00 našeho času jde Vendy na první start a je to hned její nejmilovanější kraulová čtyřstovka. Postup do finále visí vysoko, ale my do něj na této trati a s Anežkou 13. září na znakové stovce chceme! Dvě finále jsou náš cíl, každé další finále navíc by bylo hvězdnou konstelací. Plavání nazdar!

 

Zpět

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
září
123456
78910111213
14151617181920
2122232425 2627
282930
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995