FB_170120_KBB-3LF_Kucirkova (6).jpg

Kurz pro studenty fyzioterapie 3. lékařské fakulty UK 2017

Třetí lednový týden absolvovali studenti 3. lékařské fakulty UK obor fyzioterapie školení v oblasti  sportu zdravotně postižených.AA piktogram Metodickou plaveckou řadu KONEV přednášel její tvůrce a šéftrenér KONTAKTU bB – Plavecké akademie bez bariér Jan Nevrkla, který ji v Izraeli neokoukal, ale v Izraeli položil její pevné základyJ. Plaveckou klasifikaci přednesl Štěpán Cagaň, trenér a sportovní koordinátor Plavecké akademie bez bariér. Systém sportu zdravotně postižených představila Radka Kučírková, předsedkyně Českého svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS) a sportovního klubu SK KONTAKT PRAHA.  Na bazéně při praktické výuce se studenti seznámili s Martinem Kovářem, čtyřnásobným paralympijským vítězem a spoluautorem plavecké metodické řady, od kterého se celý plavecký program KONTAKTU bB odvinul.

Součástí kurzu byla i návštěva tréninku ragby vozíčkářů v rámci sportovního klubu Prague Robots.  Ragby představil studentům David Lukeš, předseda Českého ragbyového svazu vozíčkářů. Studenti si vyzkoušeli ragbyové sportovní vozíky a po úvodní části tréninku se zapojili aktivně do strečinkové části s hráči.

Na besedách se studenti seznámili s plavcem Víťou Šaškem, který byl členem reprezentace ČSTPS na ME na Madeiře a představil svůj pohled na sportovní přípravu a celý program KONTAKTU bB . Triatlon kategorie „Physically Challenged“ prezentovala osoba nejpovolanější -  Zbyněk Švehla, který jako první Evropan na vozíku dokončil nejtěžší závod „železných mužů“ -Ironmana na  Havaji. Plavkyně Jana Berušková představila studentům svůj druhý sport - para-jezdectví.

 „Spolupráci s 3. lékařskou fakultou UK považujeme za velmi přínosnou. Pro plavce je zapojení studentů do výuky a jejich zájem vítaným zpestřením a oživením celoročního nasazení. Obklopeni mladými studenty pookřejí naši plavci i v lednu.  Pro nás je kurz výbornou možností představit studentům praxi s lidmi s postižením in natura. Jsme vždy rádi, když někoho z účastníků kurzu náš program zaujme a zapojí se jako plavečtí instruktoři“ komentuje Jan Nevrkla, zakladatel plaveckého programu pro osoby s tělesným postižením a ředitel KONTAKTU bB.

Za vše si dovolujeme citovat z odpovědí studentů na dotaz „Co se vám na kurzu líbilo nejvíce?“:

„že jsme se mohli naučit základy plavání a vyzkoušet si práci s handicapovanými ve vodě“

„lidský přístup k plavcům i studentům a možnost setkat se se sportovci“

 „všechno, praktické plavání, ukázka ragby, povídání se sportovci, otevřenost“

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
červenec
1234 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995