35988179_10156487582720148_5513221678450081792_o.jpg

Pražská šestka 2018

Ve čtvrtek 21. 6. proběhla na Bazéně Strahov Pražská šestka, tradiční letní klubový přebor SK KONTAKT PRAHA  uzavírající školní a plavecký rok. Program klubové akce tvoří tři hlavní součásti - plavecký závod, vodní para pólo a večerní společenské posezení

FOTO z akce!

Závod je otevřený nejmladším žákům a plavcům, kteří ještě nesplňují kritéria pro účast v Českém poháru a potenciálně by je splnit mohli.  V celkem šesti rozplavbách Bazénu Strahov předvedli plavci svá aktuální maxima a k vidění byly slibné závodní premiéry.

Vodní para pólo je v našem podání hra bez precizně definovaných pravidel. Vládne jí ale entuziasmus a vědomí, že i když se bojuje o vítězství, v důsledku je jedno, na čí stranu se přikloní, poněvadž i hráči nahodile migrují podle toho jak jsou ad hoc sestaveny týmy. Nevytváří se tedy žádná sportovní rivalita, ale soupeření ad hoc, po němž se všichni svorně sejdou u nápojů. Zápas však není žádná selanka, často musí rozhodčí hodně hlasitě pískat, aby zabránil úplnému přelití hry z póla do rugby. Kapitánskou pásku oblékli na straně White Lightnings Víťa Šašek a v týmu Blue Waves Tomáš Hlavinka. V posledních letech rozhodčí svým přístupem "remíza first" taktéž cíleně napomáhal tlumení případné rivality. Zavedené pořádky ale tentokrát neobstály.

 

Oba týmy byly relativně vyrovnané i přes absenci několika v minulosti velmi výrazných para pólistických hvězd - namátkou chyběli například Monika Mikuškovicová, Petr Andrýsek, Anežka Floriánková nebo Tomáš Scharf, tradiční player, který si momentálně dává plaveckou i pólistickou pauzu. Absence tak daly vyniknout Jiřímu Krňávkovi, ten byl svou podporou v útoku rozdílovým hráčem Blue Waves. Vzhledem k počtu hráčů (19 vs 19) byla hra obou týmů založená na postupném útoku ze skutečně pevné, mnohdy až neprostupné, obrany. Rychlost a šikovné přihrávky za obrannou linie byly cestou k úspěchu. Ovšem kombinace se dlouho nedařila a tak před polovinou utkání byl stav stále 0:0. Českoamerická spolupráce na útočné linii Jan Kovář - Tomáš Gary Majetič vyústila v první gól a White Lightnings v bílých čepičkách šli do vedení. V druhé polovině zápasu ale naprosto dominovali Blue Waves a jejich dominanci potvrdila vyrovnáním Simona  Kuiper z vyvýšené pozice ramen Jasona Kuiper na 1:1. Tlak modrých sílil a po individuální chybě Mariana Javora, který nešťastně pustil míč před jinak skvěle chytajícím Petrem Štefanem a jeho vyrážečkou Ríšou Pucholtem, se projevila dravost Jirky Krňávka, který neomylně trefil ze vzdálenosti pár centimetrů od brankové čáry. White Lightnings se i přes snahu rozhodčího nepodařilo vyrovnat a zápas tak skončil vítězně pro Blue Waves. Rozhodčí tak ve své těžké nevděčné roli tentokrát zcela bezprecedentně jasně selhal a je otázkou, jak se budou po takové zkušenosti vyvíjet další utkání. "Několikrát jsem byl blízko zařízení vyrovnání, ale bohužel počet hráčů v poli zahustil prostor takovým způsobem, že bylo velmi, velmi obtížné dotlačit tým bílých vůbec do vyložené šance, a i když se v ní již ocitnul, branka připomínala spíše hustou polévku, kterou nebylo možné míč procedit za brankovou čáru. Za všechno tedy může stoupající popularita vodního para póla a je otázkou, zda týmy nerozdělit na 4, které by buď hrály všechny proti sobě naráz, nebo konvenčně každý s každým. A při takových úvahách se jistě rádi vrátíme ke stávající husté polívce," glosuje zápas a současné moderní trendy v para pólu jeho iniciátor a dlouholetý rozhodčí Jan Nevrkla.

 

Po zápase se všichni zúčastnění odebrali k rozboru zápasu, hodnocení uplynulé sezóny, k děkovačkám a narozeninovým gratulacím do Himalájí, jak je stále staršími kmene nazýván přejmenovaný Recharging Bar na strahovské pláni. Díky Kameni, novému majiteli baru jsme měli v letním počasí pěkné zázemí a díky Menze SÚZ ČVUT pozápasovou večeři. Do pěkné letní atmosféry zazněly v oficiální části také narozeninové gratulace a Náčelníkovy klávesy vše podbarvily Závišovými Narozeninami pro všechny červnové oslavence. A pak další písně s basou Štěpána Bartha a saxofonem Šáši dokreslily parádní zakončovací atmosféru plaveckého roku. Přišel k nám i Dobrý duch kmene Josef Dušek s Matkou zakladatelkou Milenou Duškovou, choreografkou kultovního zrcátka a každoročního rozcvičovacího tance, a předznamenali tak nadcházející již XXVI. Strakonické léto!

 

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
leden
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995