FB_190707_XXVII_PPL_Monika-Violova (498).jpeg

PARA PLAVECKÉ STRAKONICE 2020

Akci pořádá KONTAKT bB - Plavecká akademie bez bariér z.ú. v součinnosti s STK plavání Českého svazu tělesně postižených sportovců. Akce je pořádána pro klubové výpravy STK jako společné soustředění klubů i personálu. Smyslem je intenzivní praxe pro plavce i personál s jednotným metodickým vedením.

Akce je určena pro děti, mládež a dospělé osoby se zdravotním postižením - především s dětskou mozkovou obrnou, vrozené vývojové vady a poúrazové stavy. Další cílovou skupinou jsou i rodiny těchto dětí. Účastníkům zajišťujeme osobní asistenci tak, aby rodiny měly prostor k regeneraci a znovunabytí sil k celoroční péči. Osobní asistenti a plavečtí instruktoři jsou z řad dobrovolníků, zapojených do celoroční výuky plavání.

Para plavecké Strakonice jsou pro osoby s tělesným postižením ideální příležitostí k intenzivní práci na zlepšení fyzické kondice, o které se spolehlivě postará plavání dvakrát denně doplněné o rehabilitační a kondiční cvičení. Na závěr každého turnusu probíhají plavecké závody, kde si účastníci změří svoji kondici. Někteří plavci změří svoje síly s paralympijskými reprezentanty, někteří překonávají 50m trať úplně poprvé, začátečníci nebo plavci s těžkým handicapem se do závodu vydávají s podporou asistenta, což by na oficiálních závodech možné nebylo.

Děkujeme za vstřícnost a milé jednání zaměstanacům Plaveckého areálu STARZ v čele s provozním vedoucím Pavlem Čarkem, děkujeme zaměstnacům jídelny STRAVBYT Fezko za zajištění stravy a za krabici nanuků - Ing. Jitce Hradské, za snídaně Martinovi Chylíkovi, Michalu Polatovi a velitelce Hance. Děkujeme za poskytnutí zázemí v klubovně Junák - český skaut, vedoucímu střediska Strakonice Michalu Spimmerwimmerovi.

Fotogalerie z akce

Fotogalerie z minulého ročníku

 

Akci podpořili:

PARA PLAVECKÉ STRAKONICE 2020 - SPONZOR

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
listopad
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930
2019

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995