EPYG Varazdin 2015.jpg

EPYG Varazdin 2015

Termín: 16. - 19. 7. 2015

Místo: Varaždin, Chorvatsko

Pod zkratkou EPYG se skrývá nový závod pro mladé závodníky European Paralympic Youth Games, který nahrazují Evropské hry handicapované mládeže, které jsme tradičně pomáhali pořádat v Brně.

Závodů se zúčastnily dvě plavkyně z SK KONTAKT PRAHA

Anežka Floriánková a Monika Mikuškovicová

Oficiální stránky akce

Hodnocení akce

V Chorvatském Varaždinu proběhly 16. – 19. 7. 2015 Evropské paralympijské hry mládeže 2015. Šlo o čtvrtý ročník této akce, o jejíž základy se postaraly Hry mládeže pořádané v uplynulých letech v České republice v Brně díky iniciativě Nadačního fondu Emil a jeho spolupráci s Evropským paralympijským výborem. Ke slavnostnímu zahájení na náměstí Kapucinski se sešlo na 400 účastníků z 22 zemí. Na programu her byla atletika, plavání, stolní tenis a boccia. Českou republiku reprezentovaly dvě plavkyně ČSTPS a KONTAKTU bB - Anežka Floriánková a Monika Mikuškovicová ze sportovního klubu SK KONTAKT PRAHA, které na hrách doprovodila předsedkyně ČSTPS Radka Kučírková.

Naše minivýprava se rozhodně neztratila. Děvčata odjížděla z letního plaveckého kempu ve Strakonicích a vrátila se na něj se slušnou várkou medailí a osobních zlepšení. Monika Mikuškovicová získala dvě stříbra a jeden vyrovnaný osobní rekord. Anežka Floriánková proměnila svoje starty v zisk pěti zlatých a jedné stříbrné medaile a až na jednu disciplínu vše v osobních rekordech. V některých případech se jedná i o české rekordy třídy S8. Děvčata se tak postarala o umístění České republiky na 6. místě, což je z 22 zemí a v počtu pouze dvou plavců obdivuhodný počin. Celkové hodnocení zemí je k nahlédnutí ZDE. Podrobné výsledky z plavecké části jsou k dispozici níže.

Děvčatům blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci a vítáme je zpět na kempu ve Strakonicích. V pondělí se z Glasgow vrátili dva naši plavci z MS – Vendy Dušková a Tom Hlavinka. Od začátku července toho plavci ČSTPS a KONTAKTU bB stihli celkem dost – získali největší počet medailí na Světových juniorských hrách ve Stadskanaalu, plavali tři finále na MS a na počet členů výpravy získali asi největší počet medailí i na Evropských paralympijských hrách mládeže. Jen tak dál a ať si to ve Strakonicích s těmito úspěchy hezky užijeme.

Chtěli byste podpořit naše plavce na této akci?


Přiložené soubory

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995