Evropské hry handicapované mládeže

Brno, 25. - 26. 6. 2010

Na Nové radnici byly Evropské hry handicapované mládeže zahájeny ve čtvrtek 24. 6., kde náměstek primátora města Brna, pan Oliver Pospíšil, přivítal všech 153 účastníků z 10 zemí, kteří přijeli do Brna změřit síly v  boccie, hře v šachy, slalomu na vozíku, stolním tenise, atletice, petangue a plavání. Právě organizačním zajištěním plavecké části pověřila pořadatelská organizace APC KONTAKT bB. Proto plavci našich sportovních klubů mohli v pátek 25. 6. potkávat na bazénu na Kraví hoře samé známé tváře - startovní listinu a výsledkový servis měl na starosti Jan Janoušek, za mikrofonem Jan Nevrkla, organizace plavců Andrea Ječmínková. Pro naše plavce záruka, že závod proběhne jak se patří a jak jsou zvyklí ze všech čtyř závodů Českého poháru. Snad i proto se našim plavcům závod vydařil a ti nejlepší přebírali medaile z rukou prezidenta Evropského paralympijského výboru a bývalého špičkového plavce, Johna Peterssona.

Po krátkém oddechu po závodě se výpravy vydaly na brněnskou přehradu, kde absolvovaly projížďku na parníku a v sobotu výlet do Lednice. O tom, jaký byl páteční den, popisuje pracovník pražského střediska a plavec SK KONTAKT PRAHA Miroslav Vaněk, o sobotě informuje dobrovolnice pražského střediska Barbora Smékalová.

Sobotní večer byl zakončen na Špilberku, kde proběhla zmrzlinová párty, která v horkém dni přišla vhod. Po té následoval slavnostní večer, na kterém byly předány medaile, zapěny muzikálové písně a zatančeny tanečky na pódiu i v  našem "kontaktním" kotli. Z Brna si naši plavci a dobrovolníci odváželi plnou náruč sportovních i společenských zážitků a pocit  prožitých "nejlepších dnů" nejmíň....no, nejmíň od Mistrovství ČR!

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995