IWAS WG 2015.png

IWAS World Games 2015

Termín: 26.9. - 3.10. 2015AA piktogram

Místo: Sochi - Krasna Poljana

Letos v září se plavci KONTAKTU bB chystají na světové hry do Sochi, které pořádá Mezinárodní federace vozíčkářů a amputářů. Reprezentovat Český svaz tělesně postižených sportovců budou plavci ze tří sportovních klubů.

Jaroslav Mrkos (SK KONTAKT BRNO)

Vendula Dušková, Vít Šašek, Jakub Voráček, Ruda Voják, David Burger (SK KONTAKT KARLOVY VARY)

Tomáš Hlavinka, Anežka Floriánková, Karolína Dadejíková, Hana Horálková, Martin Navrátil, Petr Štefan, Tadeáš Tuček, Miroslav Vaněk, Martin Vondrášek (SK KONTAKT PRAHA).

Na programu IWAS World Games 2015 (Světové hry tělesně postižených), které se konají v Soči ve dnech 26. 9. – 3. 10. 2015 jsou 4 sporty: atletika, plavání, stolní tenis, lukostřelba, para-taekwndo a páka.

Českou republiku bude reprezentovat 16 plavců a 1 sportovec v páce ze sportovních klubů SK kontakt praha, SK KONTAKT KARLOVY VARY a SK KONTAKT BRNO pod vedením šéftrenéra Jana Nevrkly, kterého doplní 6 členný realizační tým. Ve výpravě jsou plavci, pro něž tyto závody jsou prvním mezinárodním startem a zároveň tzv. ostřílení plavci, kteří mají za sebou účast na mistrovství světa. Závody jsou pod patronací Mezinárodního paralympijského výboru (IPC) a plavci mají příležitost zaplavat kvalitní časy a posunout se ve světových tabulkách IPC, podle kterých se budou přidělovat další místa pro jednotlivé země na Paralympijské hry Rio 2016. Sportovní kluby a sportovci si hradí účast z vlastních zdrojů.

Vedoucí výpravy je předsedkyně ČSTPS Radka Kučírková, která je zároveň členskou výkonného výboru IWAS. V době her se také koná valná hromada IWAS, na které bude ČSTPS obhajovat svoji pozici v této mezinárodní organizaci. ČSTPS navrhuje od roku 2011 sloučení obou organizací pro sportovce s tělesným postižením a obnovení jednoty ve sportu tělesně postižených v ČR. Všechny návrhy na sjednocení podané dosud Českým svazem tělesně postižených sportovců byly ze strany ČATHS a v podstatě i ze strany ČPV zamítnuty. Poslední návrh na fúzi sloučením byl ze strany ČSTPS podán v červnu 2015 – zatím zůstává bez odezvy. ČSTPS navrhuje vyřešení sporu sloučením ČSTPS do ČATHS a tudíž zánikem ČSTPS.

Více informací naleznete na http://iwasgames2015.com/en/

Děkujeme za podporu:

Konto Bariéry

Zprávy z akce:

Den 1.               Den 2.               Den 3.               Den 4.

Den 5.               Den 6.               Den 7. a závěr

 

Články v médiích:

13. 10. 2015 Český paralympijský výbor

12. 10. 2015 Vozíčkář

9. 10. 2015   Sport.cz

24. 9. 2015   Český paralympijský výbor

 

Chtěli byste podpořit naše plavce na této akci?


Přiložené soubory

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995