PR_100327_POH_Banner-web-480.jpg

IX. POHÁREK

IX. ročník plaveckých závodů POHÁREK 2010 a první závod Českého poháru si nenechalo ujít celkem 128 plavců z 10 plaveckých klubů. Většinu účastníků tvořili plavci ze středisek a klubů občanského sdružení KONTAKT bB. Domácí klub SK KONTAKT KARLOVY VARY vzorně reprezentovalo 33 plavců. Nejpočetněji byl zastoupen klub SK KONTAKT PRAHA se 38 plavci, SK KONTAKT BRNO se zúčastnil v počtu 26 plavců, KONTAKT bB České Budějovice přijel s výpravou 7 plavců, SK VODOMÍLEK Jihlava vyslal 7 závodníků a z PK Zlín si své disciplíny přijelo obhájit 6 plavců. Občanské sdružení DRAK a PK Bohumín vyslaly po jednom plavci. Ze zahraniční se již podruhé v historii mítinku představil slovenský tým ŠK ALTIUS a ŠK IAMES, každý tým měl 5 želízek v ohni. Zpestřením závodu byl vložený závod určený pro začínající plavce, který se ctí absolvoval i nejmladší závodník akce, kterému bylo pouhých 9 let.

Záštitu nad touto akcí převzali primátor Města Karlovy Vary Ing. Werner Hauptmann a starosta Města Sokolov Ing. Karel Jakobec.

Po nástupu rozhodčích se slavnostního zahájení závodu ujali Mgr. Miroslava Kurcová – tajemnice městského úřadu v Sokolově, Ing. Jaroslav Rokos, MBA –  ekonomický ředitel Sokolovské uhelné, a. s. a samozřejmě patron závodu žokej Josef Váňa – šestinásobný vítěz Velké pardubické, který sklidil veliký aplaus. Všichni tři popřáli plavcům hodně úspěchů a  vynikající výkony. Přání určitě zabralo, neboť konkrétně domácí plavci z SK KONTAKTU KARLOVY VARY VARY plavali osobák za osobákem. Fantastická atmosféra se vytvořila při závodě štafet a to jak u dopoledního závodu 4 x 50 volný způsob, tak i u odpolední polohové štafety. Program závodu se všemi paralympijskými disciplinami a 128 plavci byl velmi nabitý o čemž svědčilo celkem 84 startů a celodenní plavecký maratón. Časový harmonogram se podařilo dodržet především díky výborné práci rozhodčích včele s hlavním rozhodčím  Ondřejem Kočovským a díky sehrané práci mužů z Vodní záchranné služby Sokolov vedené jejich šéfem Vladimírem Tomáškem, kteří krom práce záchranářů zajišťovali také dopomoc při vyndavání a nandavání plavců do vody. Důležitého hlasatelského postu se chopil již tradičně předseda sdružení Jan Nevrkla, který doprovázel slovem závod i slavnostní vyhlášení. Díky spolupráci všech jmenovaných a díky dobré připravenosti a výborným výkonům plavců se mítink může pyšnit nejen kvantitou, ale i  vysokou kvalitou. Předseda sdružení Jan Nevrkla celý POHÁREK okomentoval následovně: „ Závody mají tradičně vynikající úroveň a letos se dostaly opět o úroveň výš. Před pracovníky Střediska Karlovy Vary je třeba smeknout. Od začátku tu plaveckou vlnu živí vedoucí střediska Štěpánka Řehořková s Míšou Tůmovou, která zajišťuje běh vlny hlavně po ekonomické stránce. Po boku jim v pozici dobrovolnice a plavecké instruktorky vždy stála místopředsedkyně sportovního klubu Alena Ženíšková a svým entuziasmem vždy výrazně přispívala k vzedmutí vlny Pavla Slavíková. Do vlny v posledních letech vydatně přidávají Monika Violová, která převzala oblast PR střediska a Tom Černý jako „náčelník“ výuky plavání. Základem vlny je vynikající tým dobrovolníků a instruktorů v čele s Alenou Bahníkovou a Veronikou Šímovou. Ta vlna je životodárná, skvěle a rychle se na ní jede a Středisko Karlovy Vary je skvostem mezi středisky KONTAKTAKTU bB.“

Slavnostního vyhlášení, které se konalo v Lázeňském hotelu Thermal, se zúčastnilo na 320 příznivců plavání. Sál praskal ve švech a všichni byli nedočkaví, jak souboj mezi plavci dopadl. Gratulace a ceny předali vítězům Martin Kovář – zakladatel KONTAKTU bB a čtyřnásobný paralympijský vítěz, žokej Josef Váňa, JUDr. Josef Pavel – generální ředitel Spa Hotelu Thermal, Paedr. Vratislav Emler - člen rady karlovarského kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy, Mgr. Jana Petříková - náměstkyně primátora města Karlovy Vary, Ing. Zdeněk Berka - první místostarosta  městského úřadu v Sokolově, Mgr. Jana Wildumetzová – starostka města Horní Slavkov a Jan Eder z Toyota Auto Eder, s. r. o..

V disciplíně dvojboj kategorii dospělých obhájil své prvenství plavec třídy S2 z SK KONTAKT PRAHA Vojtěch Franěk v disciplínách, za které obdržel 1876 bodů. V kategorii junioři se prvenství ujala mladá zahraniční plavkyně se zrakovým postižením z klubu ŠK IAMES Karina Petrikovičová, která dohmátla v časech, které jí přinesly 1825 bodů. Karlovarský plavec Milan Man se umístil v této kategorii na skvělém druhém místě s 1726 body. Kategorii žactvo ovládla brněnská plavkyně z SK KONTAKT BRNO Michaela Philippi, která si doplavala pro celkový počet 1416 bodů. O pouhé čtyři body tak uteklo prvenství domácí reprezentantce Petře Flekačové, která předvedla vynikající výkon v osobním rekordu stejně jako Vendula Dušková, která obsadila třetí místo. I ti nejmenší ve své disciplíně předvedli výborné výkony. S počtem bodů 1106 své prvenství v kategorii nejmladší žactvo obhájil Tadeáš Strašík z SK KONTAKT PRAHA. I karlovarský tým měl v této kategorii své želízko v ohni. Pro pěkné třetí místo si doplavala mladá plavkyně Nicole Habermannová a celkem získala 873 bodů. V souboji družstev se SK KONTAKT PRAHA podařilo získat 5922 bodů a tímto počtem si zpečetili prvenství. Těsně za tímto týmem se umístili plavci z domácího SK KONTAKT KARLOVY VARY a na třetí stupínek se postavilo družstvo SK KONTAKT BRNO. Celkově největší počet bodů za svou disciplínu a zároveň postu nejlepšího výkonu závodu dosáhl Vojtěch Franěk. Nejlepší ženský výkon předvedla Karina Petrikovičová na znakové stometrové trati, za kterou obdržela 977 bodů. 

Po poslední gratulaci dekorovaným plavcům mohla začít zábava pod taktovkou kapely Flying Parties, v jejíž čele svým hlasem vyniká a hladí po duši spoluzakladatel KONTAKTU bB Josef Dušek. Raut, který byl plný díky sponzorům a maminkám, se pomalu vytrácel z očí, děti i dospělí tančili a ve vzduchu byl cítit pocit z dobře odplavaných bazénů.

Jsme velice rádi, že se tato akce díky rodinné atmosféře, příjemným vztahům, podporovatelům, sponzorům a dobrovolníkům mohla uskutečnit. Příští ročník POHÁRKU napíše již své desáté pokračování a věříme, že bude stejně vydařený jako letošní devítka. 

 

Sportovní kluby KONTAKTU bB na IX. POHÁRKU

 


Přiložené soubory

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
červenec
1234 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995