822.jpg

Kurz pro studenty fyzioterapie 3. lékařské fakulty UK 2016

 

AA piktogram

V týdnu od 18. do 22. ledna 2016 se studenti 3. lékařské fakulty UK obor fyzioterapie seznamovali se sportem zdravotně postižených. Metodickou plaveckou řadu KONEV přednášel autor a šéftrenér Plavecké akademie bez bariér KONTAKTU bB Jan Nevrkla, plaveckou klasifikaci přednesl Štěpán Cagaň a systém sportu zdravotně postižených Radka Kučírková.  Na bazéně při praktické výuce poznali studenti také Martina Kováře, od kterého se celý plavecký program KONTAKTU bB odvinul, čtyřnásobného paralympijského vítěze a autora plavecké metodické řady.

Druhým sportem, se kterým se studenti seznámili „na živo“ bylo ragby vozíčkářů. V rámci tréninku sportovního klubu Prague Robots představil ragby studentům reprezentant Petr Openauer a kapitán reprezentace David Lukeš též předseda Českého ragbyového svazu vozíčkářů.

Na besedách se studenti seznámili s plavci mladé nastupující generace Anežkou Floriánkovou a Víťou Šaškem, se Zbyňkem Švehlou, který jako první Evropan na vozíku dokončil nejtěžší závod „železných mužů“ Ironmana na  Havaji. Motorový sport čtyřkolek představil studentům Filip Mergental prostřednictvím dokumentu Dokolakolem aneb 19 000 km za 70 dní.

Pro plavce a instruktory byla přítomnost studentů a jejich zapojení do výuky vítaným zpestřením a vzájemným obohacením. Za již tradiční a dlouholetou výbornou spolupráci děkujeme 3. lékařské fakultě UK.

„Zájem studentů o sport osob ses zdravotním postižením nás těší a budeme rádi, když se někteří studenti zapojí do sportovních programů pro osoby s postižením“ komentuje koordinátorka vzdělávacího týdne Radka Kučírková.

Za vše si dovolím pár citátů z odpovědí studentů na dotaz „Co se vám na kurzu líbilo nejvíce?“:

„Vedení a koncept celého kurzu, zapojení do výuky plavání a zlepšení plaveckého potenciálu.“

„Kurz mi ukázal, jaké možnosti jsou ve sportu a vlastně i v životě tělesně postižených.“

„Bylo skvělé plavání a trénink vozíčkářského ragby.“

„Možnost prakticky si vyzkoušet cvičení, přátelský přístup a nadšení přednášejících, dobrovolníků a besedy se sportovci“

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
červenec
1234 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995