Novinky

Zbyněk Švehla - Mauna Kea

Zbyněk - Mauna Kea (3)

Zbyněk Švehla se chystá na náročný výjezd na horu Mauna Kea, čeká ho převýšení 4205 metrů, které bude zdolávat na handbiku. Detaily unikátního výstupu i průběh jeho cesty můžete sledovat v článku.

Více...

EPYG Janov 2017

EPYG Janov 2017 - banner

Evropské paralympijské hry mládeže se letos budou konat v italském Janově. KONTAKT bB na tuto vrcholnou akci juniorů vysílá početnou výpravu devíti plavců.

Více...

MS Mexico City 2017

MS Mexico City 2017

KONTAKT bB je v rámci struktury Českého svazu tělesně postižených sportovců organizací pověřenou řízením sportu plavání a vysílá na MS do Mexika 2 reprezentanty – Vendulu Duškovou a Tomáše Hlavinku.

Více...

Watsu European Conference

Jan Nevrkla

V neděli 1. října proběhne v Třeboni Watsu European Conference zaměřená na využití vodních terapií v rehabilitaci. Na konferenci vystoupí zakladatel terapie Watsu Harold Dull (USA). Jedním z přednášejících bude i Jan Nevrkla, který představí naši KONTAKTNÍ metodu Aqua(E)Motion Therapy a její metodickou řadu KONEV. Více o konferenci najdete v článku.

Více...

Hodnocení přípravného soustředění před MS a EPYG 2017

Soustředění před MS a EPYG

Ve dnech 28. 8. – 1. 9. 2017 proběhlo společné soustředění plavců KONTAKTU bB v Praze.

Účastnili se plavci SK KONTAKT PRAHA, SK KONTAKT BRNO, SK KONTAKT KARLOVY VARY a PK Jindřichův Hradec.

Více...

XXV. Plavecké léto

XXV. Plavecké léto - banner

Tradiční Plavecké léto, které se odvinulo od týdenní akce k třítýdenní pobytové akci, je ideální příležitostí pro všechny účastníky zlepšit svojí fyzickou i psychickou kondici prostřednictvím plavání, rehabilitačního a kondičního cvičení a dalších doplňkových a vzdělávacích aktivit. Ve Strakonicích se letos v létě vystřídá na 125 plavců se zdravotním postižením.

Více...

Olympiáda dětí a mládeže 2017

ODM 2017 - banner

Už podruhé se v Jihomoravském kraji představily největší mládežnické sportovní hvězdy naší republiky.

Do Brna se na konci června sjelo přes 4 500 sportovců, kteří soutěžili ve 22 sportovních disciplínách.

Více...

XXII. Mistrovství ČR

XXII. MČR 2017 - banner

XXII. Mistrovství republiky s rekordní účastí!
Na start se postavilo 124 plavců z 18 klubů z pěti zemí. Ve dvou půl dnech se odplavalo 502 startů a 21 štafet. Závod pořádal SK KONTAKT BRNO s KONTAKTEM bB.

Více...

XV. POHÁREK

XV. POHÁREK - banner

V sobotu 1. dubna 2017 proběhlo v Sokolově 1. kolo českého poháru v plavání handicapovaných. Výsledky a fotky z povedené akce XV. POHÁREK naleznete v článku.

Více...

Unikátní projekt plavání tělesně postižených • 300 lidí s tělesným postižením zapojených každoročně do programu • Plave se ve střediscích Praha, Brno, Karlovy Vary a v KONTAKTU České Budějovice, který je od roku 2014 samostatným subjektem •  Díky školicímu programu KONTAKTU bB plavou tělesně postižení i v dalších osmi místech v ČR • 1000 plavců s tělesným postižením se naučilo plavat díky metodické řadě KONEV vytvořené zakladateli programu, čtyřnásobným paralympijským vítězem Martinem Kovářem a jeho trenérem Janem Nevrklou•