Novinky

XXII. MRUČ

XXII. MRUČ
Vážení plavečtí přátele a příznivci utopenců, je mezi vámi ještě někdo kdo nenaložil? Pokud ano, tak mate poslední šanci naložit a nechat uležet vaše soutěžní vzorky. Nově přijímáme i menší vzorky, sklenice od 0,7 do 3 l. Odevzdávat vzorky můžete už ráno 25.11.2017 na bazéně před začátkem XXVI. Strahov Cupu. Přiložte k němu štítek se jménem soutěžícího a název utopeného vzorku! (nalepit zespodu sklenice, nebo za gumičku).
Tak se těšíme!!!
Více...

XXVI. Strahov Cup

SC-2017-plakat-web

25. listopadu 2017 proběhne již XXVI. ročník závodu Strahov Cup. Závod je finálovým kolem Českého poháru v plavání handicapovaných a zároveň kvalifikačním závodem pro mistrovství Evropy 2018 v Dublinu.

Více...

Zbyněk Švehla - Mauna Kea

Zbyněk - Mauna Kea (3)

Zbyněk Švehla se chystá na náročný výjezd na horu Mauna Kea, čeká ho převýšení 4205 metrů, které bude zdolávat na handbiku. Detaily unikátního výstupu i průběh jeho cesty můžete sledovat v článku.

Více...

EPYG Janov 2017

EPYG 2017

Evropské paralympijské hry mládeže se letos budou konat v italském Janově. KONTAKT bB na tuto vrcholnou akci juniorů vysílá početnou výpravu devíti plavců.

Více...

MS Mexico City 2017

MS Mexico City 2017

KONTAKT bB je v rámci struktury Českého svazu tělesně postižených sportovců organizací pověřenou řízením sportu plavání a vysílá na MS do Mexika 2 reprezentanty – Vendulu Duškovou a Tomáše Hlavinku.

Více...

Watsu European Conference

Jan Nevrkla

V neděli 1. října proběhla v Třeboni Watsu European Conference zaměřená na využití vodních terapií v rehabilitaci. Na konferenci vystoupil zakladatel terapie Watsu Harold Dull (USA). Jedním z přednášejících byl i Jan Nevrkla, který představil naši KONTAKTNÍ metodu Aqua(E)Motion Therapy a její metodickou řadu KONEV. Více o konferenci najdete v článku.

Více...

Hodnocení přípravného soustředění před MS a EPYG 2017

Soustředění před MS a EPYG

Ve dnech 28. 8. – 1. 9. 2017 proběhlo společné soustředění plavců KONTAKTU bB v Praze.

Účastnili se plavci SK KONTAKT PRAHA, SK KONTAKT BRNO, SK KONTAKT KARLOVY VARY a PK Jindřichův Hradec.

Více...

XXV. Plavecké léto

XXV. Plavecké léto - banner

Tradiční Plavecké léto, které se odvinulo od týdenní akce k třítýdenní pobytové akci, je ideální příležitostí pro všechny účastníky zlepšit svojí fyzickou i psychickou kondici prostřednictvím plavání, rehabilitačního a kondičního cvičení a dalších doplňkových a vzdělávacích aktivit. Ve Strakonicích se letos v létě vystřídá na 125 plavců se zdravotním postižením.

Více...

Olympiáda dětí a mládeže 2017

ODM 2017 - banner

Už podruhé se v Jihomoravském kraji představily největší mládežnické sportovní hvězdy naší republiky.

Do Brna se na konci června sjelo přes 4 500 sportovců, kteří soutěžili ve 22 sportovních disciplínách.

Více...

XXII. Mistrovství ČR

XXII. MČR 2017 - banner

XXII. Mistrovství republiky s rekordní účastí!
Na start se postavilo 124 plavců z 18 klubů z pěti zemí. Ve dvou půl dnech se odplavalo 502 startů a 21 štafet. Závod pořádal SK KONTAKT BRNO s KONTAKTEM bB.

Více...

Unikátní projekt plavání tělesně postižených • 300 lidí s tělesným postižením zapojených každoročně do programu • Plave se ve střediscích Praha, Brno, Karlovy Vary a v KONTAKTU České Budějovice, který je od roku 2014 samostatným subjektem •  Díky školicímu programu KONTAKTU bB plavou tělesně postižení i v dalších osmi místech v ČR • 1000 plavců s tělesným postižením se naučilo plavat díky metodické řadě KONEV vytvořené zakladateli programu, čtyřnásobným paralympijským vítězem Martinem Kovářem a jeho trenérem Janem Nevrklou•