Plavecké léto

Plavecké léto KONTAKTU bB je pro osoby s tělesným postižením ideální příležitostí k intenzivní práci na zlepšení fyzické kondice, o které se spolehlivě postará plavání dvakrát denně doplněné o rehabilitační a kondiční cvičení. Je to také příležitost vyzkoušet volnočasové aktivity, ke kterým by se jednotlivec sám o sobě neodhodlal nebo k nim běžně nemá přístup. Mezi takovéto činnosti patří třeba sjíždění Otavy na raftech, potápění, karate, ale také muzikoterapie nebo moderní gymnastika se stuhami a obručemi.

Tyto programy jsou nabízeny na jednotlivých turnusech ve variantách vhodných pro danou věkovou skupinu, která týdny charakterizuje. Triádu pobytů startují dospělí účastníci, střed tvoří mládež a závěr patří nejmladším dětem.

Každý turnus je zakončen plaveckou zkouškou – závodem Strakonice Cup I – III, na kterém se vždy ukáže pokrok dosažený pilným tréninkem minulých dnů.

Plavecké léto je intenzivním zážitkem nejen pro plavce, ale také pro jejich instruktory, kteří zastávají i roli osobních asistentů. Tuto skupinu tvoří mladí lidé, většinou studenti vysokých škol, kteří v průběhu celého roku pomáhají realizovat plaveckou výuku v jednotlivých střediscích sdružení. Pro ně je na pobytu připraveno školení, jehož cílem je vyšší odbornost vedení hlavní činnosti nejen na akci, ale především při celoročním programu ve střediscích.

Tradiční tečkou za Plaveckým létem bývá rybářský závod, na kterém se organizačně podílí sportovní klub SK KONTAKT PRAHA a letos již po čtvrté nese název Memoriál Fandy Charváta. Koná se  v areálu Školního statku Střední zemědělské školy v Dobešicích u Písku, kde u rybníčku zasedají ostřílení i zbrusu noví rybáři, aby soutěžili o největší počet ulovených rybocentimetrů. Náladu vytvářejí také kytara, zpěv, opékané selátko, Strakonický Dudák a vzpomínka na Frantu. 
 

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995