Po stopách Hynka, Viléma a Jarmily

Brno, 1. 5. 2010

Protože všechna čarodějná páteční ohniště ve městě Brně ovládly divoké tlupy čarodějů a čarodějek, tak jsme se pod sílou hesel: Dost bylo čarodějnic! Kouzelnické formule jsou přežitkem! Přichází nová doba! Květen! Lásky čas! vydali na láskyplnou cestu májovou. Sešli jsme se hodinu před polednem na Kraví hoře před kostelem svatého Augustina, abychom viděli tu krásu - Vojta Hanzelka a Maruška Palacká si v tuto hodinu na tomto místě řekli ANO na celý život. A jak jsme již vetkli do blahopřání - Plavecká akademie bez bariér přeje novomanželům lásku bez hranic!

Takto slavnostně naladěni jsme se pustili kravíhorským parkem po stopách hrdinů Máchova Máje a hned na začátku předvedli, že i v našem podání je Máj stále atraktivní básní. Každá z pěti skupinek dala do přednesu vše, trojice mladíků Tom Fuchs, Ondra Krátký a Honza Jandera dokonce báseň zhudebnili! A vrkání hrdličky Janči Bradáčové nám možná zní v uších při četbě veršů ještě dnes :o). Takže: Byl pozdní večer – první máj –večerní máj – byl lásky čas. Hrdliččin zval ku lásce hlas, kde borový zaváněl háj. O lásce šeptal tichý mech; květoucí strom lhal lásky žel, svou lásku slavík růži pěl, růžinu jevil vonný vzdech.

A my se přesunuli tam, kde borový zaváněl háj a všude v něm na nás vykukovala rozvěšená písmena, ze kterých jsme dostali za úkol poskládat úryvek básně. Rozděleni na dvě skupiny jsme soupeřili o vítězství (vždyť i soupeření patří do Máje...). Vítězství skupiny se zapisovatelkou Janou těsně porazilo družstvo zapisovatelky Hanky a to už nás poháněl hlad. 

Proto jsme se přesunuli k ohništi, za jehož zapůjčení děkujeme organizaci Centrum 8D (www.centrum8d.cz). Zde jsme po poctivém obědě zažili premiéru hry  "Líbání pod rozkvetlou větvičkou" autorky Ivy Tesařové. Vzhledem k tomu, že KONTAKT bB získal exkluzivitu pro zveřejnění pravidel této hry, můžeme prozradit více: Větvičkou je nazvána 1 osoba tříčlenné skupiny, ideální je, hraje-li tuto hru rodina, kdy dítě přijme roli Větvičky. Rodičům jsou potom zavázány oči, organizátorem jsou dezorientováni točením a umístěni libovolně do prostoru. Větvička spustí smluvený zvukový signál (čím více Větviček se hry účastní, tím těžší je díky vzniklému hluku úspěšné zakončení hry). Rodiče vyvinou veškerou snahu najít svoji Větvičku a jeden druhého. Po té dojde na prvomájový polibek! 

Po polibcích už následoval miniturnaj v petangu a pak honem domů, protože většina z nás se již těšila na svatební Vojtovu hostinu, na které jsme ještě strávili příjemné chvíle. 

Zapsala

Marta Vojáčková

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995