Země pohádek

Týdenní pobytovou akci s názvem Země pohádek připravuje brněnské středisko KONTAKTU bB. Děti s tělesným postižením nemají v předškolním a mladším žákovském věku mnoho příležitostí setkávat se se svými vrstevníky a zapojovat se do pestrých volnočasových aktivit. Jejich dny jsou naplněny rehabilitačním cvičením, návštěvami lékařů a lázní. Pobyt proto chce nabídnout zpestření tohoto stereotypu a rozšířit tak možnost vyzkoušet neobvyklé činnosti rozvíjející potenciál jak fyzický, tak i psychický. Celým pobytem a všemi činnostmi děti provázejí pohádkové bytosti a dávají tak kurzu nezaměnitelnou atmosféru.

Hlavní činností, které se na pobytu děti věnují, je nácvik základních plaveckých dovedností. Po rozdělení do dvou skupin podle plavecké pokročilosti absolvují nejmladší a začátečníci každodenní pobyt v bazénu pod vedením odborného instruktora a formou her získávají základy pro plavání. Starší děti denně absolvují dvě lekce, na kterých se jim přímo ve vodě věnuje proškolený instruktor plavání.  Ze zkušenosti víme, že takto vedenou plaveckou výukou děti dosáhnou v průběhu týdne významného pokroku, který se odrazí i na výsledku závěrečného plaveckého minizávodu, na kterém získají většinou svůj první čas ze samostatně nebo asistovaně zaplavané 25 m délky.

Plavání je doplněno jízdou na koni – hipoterapií. Kontakt se zvířetem příznivě ovlivňuje psychiku dětí a také jejich motoriku. Pro většinu dětí je hipoterapie v průběhu roku nedosažitelná vzhledem k omezené nabídce a ceně služby. Snažíme se o to, aby každé dítě mělo možnost minimálně 2x za pobyt hipoterapii absolvovat.

Dále zprostředkováváme dětem 2x v průběhu pobytusetkání se speciálně vycvičenými psy, což opět kladně ovlivňuje psychiku dětí a představuje jim cenného pomocníka, kterým pes může v budoucnu být.

Tvořivost dětí a jejich jemnou motoriku cíleně podporujeme při výtvarných a pohybových hrátkách, při muzicírování rozvíjíme rytmiku, paměťové a motorické schopností, dále připravujeme dobrodružné hry, ve kterých děti prokazují odvahu, znalosti a schopnost spolupráce.

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
prosinec
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995