Lázně dětem

Týdenní intenzivní pobyt pro děti a mládež s názvem „Lázně dětem“ připravuje Středisko Karlovy Vary KONTAKTU bB ve spolupráci se sportovním klubem SK KONTAKT KARLOVY VARY. Lázně Kynžvart poskytují zázemí pro 20 dětí s tělesným postižením ve věku od 8 do 14 let již po dvanácté. Některé z dětí absolvují pobyt v doprovodu rodinných příslušníků, ostatním pomohou  osobní asistenti, kteří na pobytu zastávají take roli plaveckých instruktorů. Hlavní činností, které se na pobytu děti věnují, je výuka plavání. Plavci se v průběhu týdne na osmi plaveckých lekcích zdokonalují ve svých plaveckých dovednostech, osvojují si a zlepšují techniku plaveckých způsobů, rozvíjejí pohybové schopnosti a to vše dle metodické řady Kovář–Nevrkla, která je založena na individuálním přístupu k plavci. Díky tomu se po celý týden plavci společně se svými instruktory přibližují k vytčenému cíli tak, aby dosáhli významného pokroku. Jak se celotýdenní práce ve vodě doplněná rehabilitačním cvičením na suchu zaměřeném na dechová cvičení, protažení zkrácených svalových partií a rozvoji koordinace povedla, se v závěru pobytu přesvědčí na závodě Chebský Špalíček.

Cvičení a plavání na pobytu provází tematicky laděný doplňkový program, který mu dává správný říz a nezaměnitelnou atmosféru a dětem umožňuje vyzkoušet nevšední činnosti, při kterých rozvíjejí motoriku, učí se vzájemně spolupracovat a hlavně zažijí spoustu legrace a posílí vzájemné přátelské vazby.

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
říjen
1234
567891011
12131415161718
1920212223 2425
262728293031
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995