SK KONTAKT BRNO na IX. POHÁRKU

V pátek 26. 3. se těsně po poledni vydala brněnská skupina 27 plavců a 18 doprovodů na divoký západ vstříc sportovním dobrodružstvím. Tradiční závody v Karlovarském kraji zahajují sérii závodů Českého poháru a pro mnohé plavce tak znamenají novou šanci na lepší umístění v celkovém hodnocení. Dva nejlepší výkony a výkony družstev, jsou hlavním cílem sportovců a v konkurenci 128 soupeřů z 10 sportovních klubů věští, že bude rozhodně na co koukat. Pojďme se tedy podívat jak se plavcům z SK KONTAKT BRNO dařilo pokořit nejen sami sebe.

 Legenda: OR – osobní rekord, VZ – volný způsob, Z – znak, P – prsa, M – motýlek, PZ – polohový závod (pořadí plaveckých způsobů ve štafetovém závodu: Z, P, M, K)

 Osobní rekordy:

Miloš Bauer – vylepšil svůj osobní rekord na 50m Z o 8 vteřin na krásných 1:22,1. Miloš se svou závodní kariérou teprve začíná, tak pevně věříme, že bude i nadále slavit své osobní úspěchy.

Dominika Míčková -  ze čtyř startů proměnila v osobní rekordy tři z nich – 50m Z – zlepšení o 3 vteřiny na 1:36,8, 100m P – zlepšení o 22 vteřin na 3:42, a 100m VZ – zlepšení  o 13 vteřin na 3:39,2. Jen tak dál, Dominiko!

Honza Jandera – I když se u Honzy na 100m Z  stala spornou záležitostí obrátka, kdy se dotkl země, nebyl i vzhledem k jeho předběžné klasifikaci diskvalifikován a vylepšil trať o krásných 26 vteřin na čas 5:26,1.

Jirka Kyzlink – proměnil stejně jako Dominika tři ze čtyř individuálních startů v osobní zlepšení. Konkrétně u disciplín: 100m Z o 24 vteřin na 3:35,3 100m P o celých 45 vteřin na 3:41,4 a na 100m VZ  o neuvěřitelných 59 vteřin na 3:20,6 . Jirko plav!

Erik Čalkovský – ač ještě bez řádné klasifikace, předvedl osobní úspěch v podobě vylepšení času na trati 100m Z o celé 2 minuty a 7 vteřin na krásných 4:20,5 . Pokud se jeho výkony budou držet této vylepšující  tendence i nadále, máme se na co těšit :o).

Jaroslav Paleček – vynikajícím způsobem posunul hranice osobních rekordů na všech přihlášených tratích: o 15 vteřin na 100m Z – 3:09,2 o 17 vteřin na 100m P – 4:10,7 o jednu vteřinu na 50m VZ – 1:26,6 a o 15 vteřin na 100m VZ – 3:09,8

Ondřej Pavka – se zasloužil o vylepšení svého osobního rekordu na trati 100m Z o 20 vteřin a pokořil tak dvouminutovou hranici časem 1:59,8. Technické zlepšení ve všech plaveckých disciplínách s  podivem sledovala i naše národní klasifikátora Jana Švarcová. Krásný výkon, Ondro!

Štěpánka Mendlová - nastoupila do dalšího ročníku Českého poháru prozatím bez oficiální klasifikace, ale do celkového hodnocení se vše dá ještě dohnat. Na POHÁRKU vylepšila svá osobní maxima na všech přihlášených tratích: 100m Z o 37 vteřin na 5:11,1, na 100m P o 15 vteřin na 5:08,6 na 50mVZ o 12 vteřin  na 2:23,6 též na 100m VZ o celých 26 vteřin na 5:12,3. Štěpi, pozor na prsové dohmaty :o) a plav, co ti síly stačí!

Monika Kružliaková – do klubu těch, kteří posunuli svá maxima ve všech přihlášených disciplínách patří i Monika, klobouk dolů! Na 100m P se zlepšila o 14 vteřin na 4:22,12, na 50m VZ o 8 vteřin na 1:34,9, na 100m VZ o 39 vteřin na 3:28,5 a na trati 100m Z o 23 vteřin na  čas 3:35,6.

Agáta Koupilová –  brněnsko - pardubická plavkyně, poprvé v oficiální reprezentaci za náš klub, která trénuje pod bedlivým dohledem rodičů a kontaktní dobrovolnice Katky Teplé, posunuje své osobní úspěchy na tratích 100m Z o 18 vteřin na 3:20,8, 100m P o 8 vteřin na 3:36, a na 50m VZ o 21 vteřin na1:29,5. Agi, nezapomeň propínat ruce, další úspěch bude zaručen :o).

Karel Brož – ze všech svých startů vylepšil osobním zlepšením trať 100m P o 24 vteřin a posunul časovou hranici na 3:39,8. Po loňských operačních výkonech se Kája pomalu vrací do form   y a věříme, že již brzy bude i na ostatních tratích osobáčky vylepšovat.

Tomáš Fuchs - vyrovnal své osobní maximum o setinu na trati 100m P a i tento drobný úspěch je u Toma opravdovým plaveckým úspěchem.

Marian Fiala – předvedl, že patří mezi nejvýkonnější plavce našeho klubu. Na trati 100m P se premiérově dostal pod dvouminutovou hranici časem 1:58,8, při disciplíně 50m VZ předvedl naprosto vyrovnaný výkon a časem 0:36,7 potvrdil svou vynikající připravenost, přestože v závodě štafet díky skvělé závodní atmosféře dokázal svůj osobní rekord vylepšit o celé 2 sekundy . Na trati 200m PZ stáhl čas o 4 vteřiny na 3:29,8 a o 6 setin vyrovnal též svůj osobní rekord při závodě na 100m VZ.

Bára Antonovičová – vynikajícím způsobem vylepšila čas v disciplíně 100m P o 4 vteřiny na cílových 3:52,6. Vyrovnanými výkony na tratích 50m Z a 50m VZ ukázala, že štěstí přeje připraveným a v disciplíně 100m VZ premiérově zaplavala trať kraulem. Super, Báro!

Veronika Mácová – poprvé v roli reprezentantky klubu posunula svá osobní maxima hned dvakrát. A to v disciplínách 100m P zlepšila čas o 10 vteřin na krásných 2:28,5 a na 50m VZ o 3 vteřiny na čas 1:01,4.  Jako nedávno začínající plavkyni všichni přejeme hodně sil v tréninku a úspěchů na dalších mítincích.

Jana Bradáčová – zvládla vypilovat prsařskou techniku a současně na trati 100m P dokazuje, že by mohla být její disciplínou, posunula své maximum o 6 vteřin na 2:52,2 a ziskem 613 bodů se umístila na 8 místě. V celkovém hodnocení dvojboje na 12. místě jako nejlepší juniorka našeho brněnského klubu.

Honza Marek – svou pílí při pravidelných trénincích zdaleka neukazuje, kam by mohl posouvat svá maxima, ale na závodech se vše projeví, odhodí roušku plachého plavce a ve vodě to rozbalí jak se patří. Tak vypadal i start na 100m VZ, kdy vylepšil svůj rekord o 23 vteřin na čas 4:55,1. V ostatních disciplínách na 50m Z a 50m VZ zaplaval vyrovnané časy a potvrdil tak i svou připravenost na řádnou klasifikaci.

 

Ostatní plavecké výkony a osobní maxima:

Michal Crhonek – je mezi klubu zasloužilým a svými výkony již málokdy překvapujícím sportovcem, který více než na výkony v bazéně, směřuje svůj um k tanci a dalším život obohacujícím (adrenalinovým) sportům. Čas, kdy Michal všem mladým ve vodě natrhne frak, možná ještě přijde :o) !

Petra Hrabinová – v domnění, že mezi spoluplavce rodného sportovního klubu jen nakoukne, přijela na POHÁREK . Nakonec se stala nejen krásnou ale i významnou posilou týmu, reprezentovala klub jak ve družstvu, tak ve štafetách. Svými vyrovnanými plaveckými výkony předvedla, že i  vytížená studentka s omezenou možností k tréninku má závodní náboj. V celkovém pořadí dvojboje v kategorii dospělých se umístila na 4.pozici a zároveň jako první žena a nejlepší plavkyně v této kategorii našeho klubu. Petro gratulujeme a plav dál!

Tomáš Chovanec – dokázal na tratích 100m Z a 50m VZ zaplavat naprosto vyrovnané výkony ke svým osobním maximům a v celkovém hodnocení dvojboje ve své kategorii obsadil ziskem 1140 bodů 20. místo a stříbrnou pozici pro muže klubu. Jako tradiční a  významný člen družstva a štafet je Tom nepostradatelnou součástí týmu a přesto, že své rekordy posunuje po malých krůčcích, je zde progres stále patrný :o).

Tomáš Král – se svým plaveckým umem překonává především hranice osobní. Po dlouhodobé plavecké absenci se postupně dostává do formy a my věříme, že na ostatních mítincích dožene v bodových hodnoceních své soupeře a v nejlepším případě je nechá daleko za sebou :o). Tome, plav!

Tomáš Pučálka – je dalším z plavců, který premiérově na POHÁRKU reprezentuje barvy brněnského sportovního klubu. Tomova posila nám dává slibné šance na umístění družstev a štafet, kde jej hojně využíváme. Na závodech ukázal svou současnou vyrovnanou připravenost a i když bez překonání osobního rekordu, stejně, alespoň pro nás, s pocitem vynikající práce a skvostně zaplavaných tratí na 50m Z, 50m VZ, 200m VZ a 100m VZ.

Veronika Žaludová – je již nepostradatelnou součástí týmu a též velmi významná podpora jak družstev tak štafet. Premiérově dokázala na všech tratích volným způsobem startovat z bloku a též uplatnit nacvičené kotoulové obrátky. V momentě, kdy se tyto sportovní prvky stanou pro Verču rutinní záležitostí, obohatí též výkon o časová zlepšení J. Veru, nedej se!

 

Nej v týmu:

Michaela Philippi –  se opět zapsala jako nejvýkonnější plavkyně klubu. Nejen že získala prvenství v celkovém hodnocení dvojboje a své věkové kategorii, ale také na všech nahlášených disciplínách posunula své osobní rekordy k lepšímu :o). Při výkonu na trati na 400m VZ, před kterým stojí za to opravdu smeknout, se v souboji utkala s Janou Novotnou z pražského klubu. Vyrovnaný souboj předvídal především u Míši vynikající zlepšení. Téměř o celou minutu nasadila sama sobě laťku, kterou bude nyní přeskakovat. V tom jí všichni držíme palce, Míšo do toho!

Ostatní neméně významná zlepšení Míša všem ukázala na tratích: 100m Z o necelou vteřinu na čas 2:03,40, 50m VZ vyrovnala svůj výkon na 0:42,0, 100m VZ o krásných 7 vteřin na čas 1:34, 5.

 

Mimo hlavní soutěž, předběžně klasifikovaní:

Plavci, kteří nejsou ještě vzhledem k plaveckým dovednostem vhodní k řádné klasifikaci mohou klub reprezentovat i na závodech Českého poháru, ale pouze mimo celkové hodnocení. Jejich výkon na závodech mnohdy znamená posun jejich osobního maxima a nebo alespoň kvalitní nácvik na závodní atmosféru a zkoušku, jak to bude vypadat příště naostro! Mezi takové plavce na POHÁRKU patřili: Vojta Směták, Ondra Krátký a Lukáš Bartošík.

 

Družstva a štafety:

V soutěži družstev se náš sportovní klub umísťuje na předních příčkách celkového pořadí a v tomto prvním závodě Českého poháru si svým výkonem vybojovalo družstvo A v tvrdé konkurenci 3. místo. Na bodovém zisku družstva se významně podílí  též štafety. A to znamená, že na zisku bronzové medaile se podílí klub jako celek :o).

Družstvo SK KONTAKT BRNO A reprezentovali plavci:

Petra Hrabinová, Michela Philippi, Marian Fiala a Veronika Žaludová – ziskem 4755 bodů se umístili v celkovém pořadí na 3. místě! Gratulujeme a děkujeme.

 

Členové štafet SK KONTAKT BRNO A:

Štafeta 4 x 50m VZ do 20 bodů ve složení: Tom Král, Tom Pučálka, Janča Bradáčová, Tom Chovanec – 2. místo a zisk 800 bodů za čas 5:24,35

Štafeta 4 x 50m VZ do 34 bodů ve složení: Ondřej Pavka, Petra Hrabinová, Michaela Philippi a Marian Fiala - 2. místo a zisk 800 bodů za čas 5:24,35

Štafeta 4 x 50m PZ do 20 bodů ve složení: Tom Pučálka, Tom Král, Petra Hrabinová a Bára Antonovičová – bohužel vzhledem k technickým chybám dvou závodníků - diskvalifikováni.

Štafeta 4 x 50m PZ do 34 bodů ve složení: Tom Chovanec, Tom Fuchs, Marian Fiala a Ondra Pavka – na 4. místě se ziskem 400 bodů a časem 3:38,11

 

Družstvo SK KONTAKT BRNO B reprezentovali plavci:

Tomáš Pučálka, Jana Bradáčová, Ondřej Pavka, Barbora Antonovičová – ziskem 2603 bodů se umístili na krásném 6. místě v celkovém pořadí družstev.

 

Členové štafet SK KONTAKT BRNO B:

Štafeta 4 x 50m VZ do 34 bodů ve složení: Kája Brož, Verča Mácová, Verča Žaludová, Tom Fuchs –  dokončili svůj boj na 9. místě v čase 4:46,12

Štafeta 4 x 50m VZ do 20 bodů ve složení: Michal Crhonek, Jirka Kyzlink, Domča Míčková, Jarda Paleček - na 5. místě se ziskem 200 bodů v čase 8:10,59

Štafeta 4 x 50m PZ do 34 bodů ve složení: Verča Mácová, Janča Bradáčová, Míša Philippi,  Verča Žaludová na 8. místě s časem 4:42,23

Štafeta 4 x 50m PZ do 20 bodů nebyla sestavena.

 

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme, tímto prvním vstupem do dalšího ročníku Českého poháru, hodně úspěchů!

 Trenérky Iva a Jana spolu s kolegyní Martou a všemi dobrovolníky :O)

 Poděkování za možnost zúčastnit se závodu v hojném počtu patří Statutárnímu městu Brnu a Nadaci O2.

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
říjen
1234
567891011
12131415161718
1920212223 2425
262728293031
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995