SK KONTAKT BRNO na XV. MČR

Brno, 4. - 5. 6. 2010

V páteční odpoledne se plavci s doprovody sešli na pokyn vedoucí výpravy v hale Lužáneckého bazénu, kde vyslechli instrukce k organizaci vrcholného závodu sezóny MČR 2010 – HARTMANN OPEN. V počtu 28 plavců jsme s bojovným pokřikem vpluli na scénu a předvedli, že náš klub je „zřejmě slušný oddíl“. Osobní zlepšení na 50m bazénu padala jedno za druhým a při štafetových kláních jsme se zviditelnili nejen dramatickým vítězstvím, ale též bouřlivým povzbuzováním maminek na tribuně :o). Za to jim patří velký DÍK!

Osobní rekordy, vyrovnané časy:

Miloš Bauer –  se postaral o  titul skokana v čase mezi plavci našeho klubu. Výkonem 2:34,8 vylepšil o 40 vteřin svůj dosavadní čas na trati 100VZ. Řádná klasifikace byla tedy na místě a díky ní se Miloš stal velmi významnou podporou 20bodové štafety 4x50VZ, která zvítězila! Děkujeme, Miloši :o)

Domča Míčková –  se probojovala do finále 50Z, kde vylepšila svůj osobní rekord o 5 vteřin na krásných 1:31,0 a ziskem 527 bodů získala bronzovou medaili. Vyrovnaným výkonem na 50VZ a zlepšením trati 100VZ o 10 vteřin dokázala, že regenerace v lázních má své kouzlo.

Jirka Kyzlink – Jirko co start, to zlepšení – 100Z  o 18 vteřin, 100P vyrovnaný výkon, 50VZ a 100VZ o 17 a 3 vteřiny lépe. Brzy tě finále nemine ;-). Jen tak dál, slušný výkon!

Jarda Paleček –  vylepšil maximum na  100Z o 3 vteřiny, vyrovnal výkon na 100P, o 5 vteřin na 50VZ a vyrovnal též výkon na  100VZ. Pěkný výkon, Jary.

Tom Fuchs –  v disciplíně na 100VZ stáhl své maximum o 9 vteřin na 2:15,6, také na trati 100Z předvedl vylepšení o 4 vteřiny. Za 100P vyfasoval diskvalifikaci, pravidla jsou přísná. Budeme na tom pracovat. Pěkné, Tome!

Tom Chovanec – zlepšil výkon na 100Z a posunul tak o 3 vteřiny své osobní maximum. Na 400VZ se propracoval do finále a umístil se na krásném 6. místě. Plav dál, Tome!

Ondra Pavka – svými výkony se nominoval do všech finálových rozplaveb včetně štafety. Na 100VZ stáhl čas o 16 vteřin a potvrdil tak perfektní formu. Na trati 50MZ vylepšil o vteřinu a na 100Z ve finále zaplaval čas pod hranicí dvou minut – 1:57,1. Ondro, gratulujeme, parádní výkony!

Agáta Koupilová – se zlepšila ve všech zaplavaných disciplínách! Agi gratulujeme, skvělý výkon. Na trati 100Z o 11 vteřin, 100P o vteřinku, 50VZ a na trati 100VZ o neuvěřitelných 22 na čas 3:04,4 – Těším se na překonání tříminutové hranice :o)

Kája Brož – předvedl osobní zlepšení a posun v časech na tratích 100VZ o 5 vteřin, 50VZ o 2 vteřiny, vyrovnaný  výkon  potvrdil v disciplínách 100Z a 100P.  Jen tak dál, Kájo!

Bára Antonovičová –  neuvěřitelným výkonem vylepšila svá osobní maxima na tratích 50VZ o 8 vteřin a 100VZ o 18 vteřin, časem na 50Z se propracovala do finále a vyrovnaným výkonem se s časem 1:31,6 umístila na krásném 4. místě. Čas na 100P stáhla o 3 setiny a potvrdila všemi výkony vynikající formu. Báro, nepolevuj!

Verča Mácová – na tratích 100Z, 100P předvedla připravenou a vyrovnanou formu. Na 100VZ stáhla čas o 8 vteřin na výsledný čas 2:15,6 a na trati 50VZ se takřka dostala pod hranici jedné minuty, při kontrolním čase na stopkách se objevilo sice 0:59,8, ale oficiální časomíra zobrazila 1:00,1 ;-), i tak je to krásné osobní zlepšení, Verčo!

Marian Fiala –  stejně jako Ondra se propracoval do všech finálových rozplaveb včetně štafety a na tratích 50VZ  (0:35,3) a 100VZ  (1:21,0) vylepšil své osobní rekordy. Gratulujeme, Mariane, především k nejlepšímu "mužskému" výkonu v kategorii žáci, skvělý výsledek!

Tom Pučálka – vyrovnaným výkonem si na 50Z zajistil účast ve finálové rozplavbě, kde v celkovém pořadí obsadil 3. místo a zisk bronzové medaile – výborně, Tome:o)!  Trať 50VZ zaplaval s přehledem jako rozplavání na 100VZ, kde vylepšil osobní rekord o krásné 3 vteřiny na čas 2:40,4.

Štěpánka Mendlová - poprvé se oficiálně oklasifikovaná do třídy S6, předvedla na tratích 100Z, 100P, 50VZ a 100VZ. Na 100P si nejen o dvě setiny vylepšila své osobní maximum, ale vzorně a technicky správně celý úsek zaplavala. Moc hezké Štěpánko!

 

Ostatní plavecké výkony:

Míša Philippi – potvrdila svou skvělou výkonnost a zaplavanými časy potvrdila nominaci na mezinárodní plavecké závody German Open v Berlíně. Propracovala se do všech finále stejně jako její kluboví kolegové Marian a Ondra a i když ve finálových rozplavbách časy nevylepšovala, všechny udržela na hranicích osobních maxim. Gratulujeme k nejlepšímu "ženskému" výkonu v katetorii žáci, Míšo a nepolevuj, Vendy ti šlape na paty ;-)!

Verča Žaludová –  zaplavala na trati 100Z vyrovnaný výkon ke svému maximu a na  400VZ se propracovala do finále, kde vylepšila o vteřinu čas z rozplavby. Na trati 50VZ se Verče nepodařilo pokořit minutovou hranici, ale zapojováním kotoulových obrátek na trati 100VZ ukázala, že na sobě stále pracuje. Nepolevuj, Verčo!

Janča Bradáčová –  si jako členka štafety zaplavala se svými kolegy ve finále a i když nedosáhli na bodové hodnocení, vylepšili svůj čas z rozplavby o 33 vteřin. Vynikající!

Majk Crhonek –  ve druhém startu závodu na trati 50VZ předvedl, že má ještě dost plaveckých sil na rozdávání. Co takhle návrat k aktivní dráze, Michale? :o)

Blanka Cabálková – zaplavaným časem 1:33,0 se dopracovala do finále trati 50Z, kde obsadila 8. příčku. Stala se též podporou 20 bodové štafety na 4x50VZ, která v konkurenci získala 200bodů pro družstvo B. Děkujeme, Blani!

Jarda Mrkos –  zaplaval tratě 50VZ a 50Z v blízkosti osobních maxim a nominoval se do finálové rozplavby dospělých na 50Z, kde obsadil v tvrdé konkurenci 6. místo. Plav dál, Jardo!

Dan Rampáček –  jako čerstvě oficiálně a řádně oklasifikovaný zaplaval pouhou jednu disciplínu 50Z, kterou si ovšem náležitě užil! Dane, to bylo naposledy, příště chceme víc :o)!

Dvojnásobný úspěch:

Jan Marek – poprvé řádně oklasifikován a zařazen do oficiálního pořadí Českého poháru, ujistil, že klasifikace byla na místě! Dvojnásobné zlepšení na trati 50Z – poprvé v rozplavbě, podruhé ve finále, značí nejen posun výkonu, ale i pozitivní přístup k tréninku, který plodí závodní motivace. Honzo, plav!

Mimo hlavní soutěž, předběžně klasifikovaní:

Plavci, kteří ještě vzhledem k plaveckým dovednostem „nedozráli“ k řádné klasifikaci, mohou klub reprezentovat i na závodech Českého poháru, ale pouze mimo celkové hodnocení. Jejich výkon na závodech mnohdy znamená posun jejich osobního maxima a nebo alespoň kvalitní nácvik na závodní atmosféru a zkoušku, jak to bude vypadat příště naostro! Mezi takové plavce na závodě patřili:

Erik Čalkovský – každým startem vylepšuje svá maxima a dokazuje, že již brzy nastane čas, kdy bude připraven k oficiální klasifikaci J. Na 100Z vylepšil výkon o 30 vteřin a posunul hranici pod hodnotu 4 minut na  3:50,3. 100VZ zaplaval časem 4:17,0 a přestože obě trasy plaval znakem, je patrné, že výkon ještě není zcela stabilní. Budeme na tom pracovat, Eriku !

Jan Jandera – Předvedl, že nekoučování od callroomu do startu může znamenat ztrátu paměti. Věříme, že Johny si bude disciplíny více a více pamatovat a nedojde k častým diskvalifikacím. Na 50VZ a 100VZ , je vidět, že mu to plave a je stále tendence zrychlovat, jen tak dál Honzi.

Monika Kružliaková – předvádí též vylepšení na každých závodech. Na tratích 100Z a 100P posunula svá maxima a pokud nám zůstane věrná i v další sezóně, je velkou adeptkou na řádnou klasifikaci.

Bořek Vrzala – s Boříkem se zaměříme na nutnost strnutí před startovním pokynem a snad tím do příštích závodů vyloučíme možnost diskvalifikace ;-).

Vojta Směták – plaval znak z pohledu techniky velmi úhledně a doufám, že takový výkon začne předvádět i na běžných trénincích. Už se i Ivou těšíme :o)!

Martin Pěnčík – si vylepšil čas na 50VZ o 2 vteřiny na výsledných 2:10,9. Vzhledem k tomu, že zatím není řádně oklasifikován, neplaval řádně dlouhou trať znakového úseku. Na 100m úsecích zapracujeme a na dalších závodech v plné kráse předvedeme :o).

Družstva a štafety:

V soutěži družstev náš klub prostřednictvím družstva A, v tvrdé konkurenci, vybojoval druhou příčku a porazil celkovým součtem bodů úspěšný tým A z Karlových Varů.

Na bodovém zisku družstva se významně podílejí  též štafety. A to znamená, že na zisku stříbrné medaile se podílí klub jako celek :o). Finálová štafeta 4x50VZ vybojovala bronz!

Družstvo SK KONTAKT BRNO A reprezentovali plavci:

Ondřej Pavka, Michaela Philippi, Marian Fiala a Veronika Žaludová – ziskem 5557 bodů se umístili v celkovém pořadí na 2. místě! Gratulujeme a děkujeme.

Členové štafet SK KONTAKT BRNO A:

Štafeta 4 x 50m VZ do 20 bodů ve složení: Miloš Bauer, Tom Pučálka, Jarda Mrkos, Tom Chovanec – 1. místo a zisk 1000 bodů

Štafeta 4 x 50m VZ do 34 bodů ve složení: Ondřej Pavka, Veronika Žaludová, Michaela Philippi a Marian Fiala - 3. místo a zisk 600 bodů

Štafeta 4 x 50m PZ do 20 bodů ve složení: Tom Pučálka, Tom Chovanec, Jaroslav Mrkos a Bára Antonovičová – 1. místo a zisk 1000 bodů

Štafeta 4 x 50m PZ do 34 bodů ve složení: Ondřej Pavka, Veronika Žaludová, Michaela Philippi a Marian Fiala - 4. místo a zisk 400 bodů

Družstvo SK KONTAKT BRNO B reprezentovali plavci:

Tomáš Chovanec, Jana Bradáčová, Veronika Mácová, Jaroslav Mrkos – ziskem 2410 bodů se umístili na krásném 6. místě v celkovém pořadí družstev.

Členové štafet SK KONTAKT BRNO B:

Štafeta 4 x 50m VZ do 20 bodů ve složení: Jan Marek, Blanka Cabálková, Karel Brož, Bára Antonovičová – 5. místo a zisk 200 bodů

Štafeta 4 x 50m VZ do 34 bodů ve složení: Jaroslav Paleček, Jana Bradáčová, Veronika Mácová, Tom Fuchs – na 7. místě bez bodového zisku

Štafeta 4 x 50m PZ do 20 bodů – nebyla sestavena

Štafeta 4 x 50m PZ do 34 bodů – nebyla sestavena

 

Všem plavcům gratulujeme k předvedeným výkonům a přejeme do dalších závodních klání hodně sil a naplavaných kilometrů !

Trenérky Iva a Jana spolu s kolegyní Martou a všemi dobrovolníky :o)

 

Poděkování za možnost zúčastnit se závodu v hojném počtu patří Statutárnímu městu Brnu a Nadaci O2.

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
září
123456
78910111213
14151617181920
2122232425 2627
282930
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995