660.jpg

SK KONTAKT PRAHA

Aktuality
 
XXII. Mistrovství republiky s rekordní účastí se blíží!
Přihlášeno je 138 plavců z 19 klubů z pěti zemí a ve dvou půl dnech se odplave 138 startů. Závod pořádá SK KONTAKT BRNO s KONTAKTEM bB. Plave se na padesátce Za Lužánkami v sobotu 3. 6. od 9.30 do 17hod.
SK KONTAKT PRAHA bude reprezentovat 31 plavců, kteří se objeví ve 124 individuálních startech. Největším želízkem v ohni je nejmladší česká paralympionička z Ria Anežka Floriánková. V závodě ji podpoří opět i člen historicky prvního reprezentačního týmu Tomáš Scharf, který závodně plave již 25 let a na mezinárodní scéně startoval poprvé v roce 1995. sepjetí generací symbolizuje účast našich nejmladších žáků – sedmiletých Alyssy Melvin, Edy Prokopa, osmileté Nely Kuiper a desetiletého Vojty Vrbického a jen o rok staršího Josefa Schreibera. Klub vyrazí ze Strahovských hradeb v pátek 2. 6. v 17hod s aktualizovaným sokolským heslem „Ni zisk, ni slávu, medaile lví silou!“ :-)
 
Oddělovací čára
 
32 plavců SK KONTAKT PRAHA vyrazilo na první kolo ČP 2017, které se konalo 1. 4. v Sokolově. Informace, výsledky a fotky najdete na webu závodu.
 
Oddělovací čára 2
 
Zahajujeme tento týden nový kalendářní rok a s ním II. trimestr. Plaveme od pondělí 2.1.2017!

Oddělovací čára 3

Strahovský kapr vyloven! Fotky, výsledky a hodnocení

Oddělovací čára 4

Jubilejní XXV. ročník závodu Strahov Cup proběhl 26. 11. 2016. Více informací naleznete na stránkách závodu.


O klubu

Pražský sportovní klub SK KONTAKT PRAHA má 143 členů a sdružuje nejvíce reprezentantů. Jeho členy jsou i paralympijští vítězové Martin Kovář, Jana Hoffmanová, Kateřina Coufalová a další paralympijští reprezentanti uvedení do „Bezbariérového bazénu slávy“. Nejlepšími aktivními plavci současnosti jsou Kateřina Lišková, medailistka z paralympiády a mistrovství světa a Vojtěch Franěk, účastník a finalista dvou paralympiád a dvou MS. Klub se účastnil celé série závodů Českého poháru. Klub spolupořádá závěrečný finálový závod série závodů Českého poháru Strahov Cup – spojený s vyhlášením nejlepších plavců KONTAKTU bB a ČSTPS.

Dále klub pro své členy a příznivce připravuje:

MRUČ – Mistrovství republiky v nakládaných utopencích

Strahovský pólokapr - předvánoční setkání

Pražská šestka - závody na ukončení plaveckého roku

Strahovský klíč - závody na zahájení plaveckého roku

Výjezd klubu na závody Českého poháru 2017 podpořila Nadace Jedličkův ústav.

 

nadace JU


Archiv aktualit

Pražská plavkyně Anežka Floriánková míří do Ria!

Utkání hvězd Pražská šestka  - fotky a hodnocení akce

Plavci SK KONTAKT PRAHA vyrazili na mistrovství Evropy

Svolání Náhradní Valné hromady/Členské schůze SK KONTAKT PRAHA, 8. 12. 2015

Svolání Valné hromady/Členské schůze SK KONTAKT PRAHA, 27. 10. 2015

 

Unikátní projekt plavání tělesně postižených • 300 lidí s tělesným postižením zapojených každoročně do programu • Plave se ve střediscích Praha, Brno, Karlovy Vary a v KONTAKTU České Budějovice, který je od roku 2014 samostatným subjektem •  Díky školicímu programu KONTAKTU bB plavou tělesně postižení i v dalších osmi místech v ČR • 1000 plavců s tělesným postižením se naučilo plavat díky metodické řadě KONEV vytvořené zakladateli programu, čtyřnásobným paralympijským vítězem Martinem Kovářem a jeho trenérem Janem Nevrklou•