660.jpg

SK KONTAKT PRAHA

Sportovní klub je právní formou zapsaný spolek. Založen byl na Tři krále 6. ledna 2000. Členy klubu byli prakticky všichni čeští paralympijští medailisté v čele s Martinem Kovářem, čtyřnásobným paralympijským vítězem (Sydney 2000 1 x, Atény 2004 3 x), Kateřinou Coufalovou, dvojnásobnou paralympijskou vítězkou (Atlanta 1996 1 x, Atény 2004 1 x) a Janou Hoffmanovou, zlatou medailistkou z paralympiády v Sydney 2000. Šéftrenérem byl od založení klubu Jan Nevrkla. Nejlepší současnou plavkyní klubu je Anežka Floriánková, ročník 2002, která v klubu plave od svých 4 let, ve 14 letech se kvalifikovala na paralympijské hry do Rio de Janeira 2016, na ME ve Funchalu v témže roce skončila jen těsně za medailí a na Evropských paralympijských hrách mládeže v Janově 2017 získala dvě zlaté a dvě bronzové medaile. Klub od začátku soutěže družstev vyhrává Český pohár, v roce 2017 dokonce na prvních dvou místech skončily oba pražské týmy A i B.  

 
Oddělovací čára
 

Na Bazéně Strahov plaveme od roku 1992. Celoročně trénujeme od září do června 13 hodin týdně. Na 19 drahách je do tréninkových lekcí s výukou začátečníků i vrcholového sportovního tréninku zařazeno 140 plavců nejrůznějšího postižení od lehčích až po velmi těžké handicapy ve věku od 3 let. Personál vedený šéftrenérem se věnuje plavcům z výukové nebo rehabilitačně kompenzační úrovně individuálně jeden na jednoho, případně ve dvojici. Kondiční plavci jsou vedeni ve skupině a trénink je zaměřen na techniku, kompenzaci sekundárních komplikací, rozvoj a údržbu kondice. Sportovní trénink je zaměřen výkonnostně, ale i zde jsou akcentovány rehabilitační a kompenzační aspekty.

Oddělovací čára 2
 
Vize: Pohyb ve vodě jako pevná součást svobodného, aktivního životného stylu a inspirace okolí možnostmi, které člověk má bez ohledu na handicap
 
Oddělovací čára 3
 

Poslání: Otevření cesty k samostatnému pohybu v životě prostřednictvím samostatného pohybu ve vodě. Rozvoj každé svébytné osobnosti a hledání vlastní laťky, jejíž maximum je pro každého úplně jinde. Nikoliv absolutní výkon a universální ideál, ale společenství, kde je člověk přijímán takový, jaký je, a může tudíž přijmout i sám sebe.

 
Oddělovací čára 4
 

Metoda práce: V klubu pracujeme v těsné spolupráci s KONTAKTEM bB a podle jeho unikátních metodických postupů. Metoda Aqua(E)Motion Therapy je cesta založená na základních a zcela obyčejných principech lidství, jejichž aplikace v praxi je pro nás všechny to nejtěžší -  schopnost přijímat i dávat, nesoudit a ponechat druhým jejich pohled, komunikovat přirozeně, otevřeně a trvale udržitelně bez přehnaného výdeje energie. Na těchto principech je postavená i vlastní unikátní metodika výuky plavání a sportovního tréninku KONEV aplikovatelná s úspěchem jak na osoby s nejtěžším postižením, tak i na osoby bez tělesného či jiného zdravotního postižení. Sebelepší terapie nenahradí radostně sdílený čas v atmosféře sounáležitosti. Pravý soucit není falešná lítost. Věříme na přijetí vlastní odpovědnosti a zároveň ponechání osobní odpovědnosti druhému. Každý může k pochopení a porozumění dospět jedině sám. Pravé vedení je nenápadné průvodcovství, jehož si vedený ani nestihne všimnout. 

 
Oddělovací čára 4
Aktuality
 

Pražská šestka

Ve čtvrtek 21. června proběhne na bazéně Strahov tradiční akce KONTAKTU bB a SK KONTAKT PRAHA na závěr plaveckého roku. Kromě exkluzivního závodu jen pro nominované nás čeká obvyklý intergalaktický zápas ve vodním pólu. Potom se přesunume na tradiční místo s netradičně novým názvem a majitelem - Recharging Bar, dříve Z Bar, ještě dříve Sport Bar i Himaláje.  

 
Oddělovací čára
 

Hodnoty: Komunita/Otevřenost/Nasazení/Tradice/Akceptování/Komunikace/Trvalost 

Oddělovací čára 4

Trvalý cíl SK KP: Klub jako spolek přátel, kde se lidé skutečně rádi sdružují a tráví rádi společně čas

Dlouhodobý, strategický cíl SK KP – do 2030

Klub jako ekonomicky úspěšně fungující jednotka s příkladnou úrovní hlavní činnosti inspirující i podnikatelsky úspěšným modelem

Střednědobé cíle SK KP – do 2024:

Získat zázemí pro rozvojový, výukový a rehabilitační program v novém, krytém areálu na Petynce

Udržet zázemí pro sportovní trénink na Bazénu Strahov

Zapojovat každoročně 150 osob s postižením do pravidelného, odborně vedeného plaveckého programu

Kvalifikace tří plavců klubu na Letní paralympijské hry v Paříži 2024

Krátkodobé cíle SK KP – do 2020

Získání kancelářského zázemí klubu přímo na Bazéně Strahov

Nominace dvou plavců klubu na Letní paralympijské hry v Tokiu 2020

Rozšíření personálního týmu klubu o dva zaměstnance na hlavní pracovní poměr

Alespoň dva plavci klubu na stupních vítězů v Českém poháru v každé věkové kategorii

Obhajoba vítězství v soutěži družstev v Českém poháru

Oddělovací čára 4

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
srpen
12345
6789101112
13 14 15 16 17 18 19
20212223242526
2728293031
2018

 

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly ·  Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení · Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR · Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995