IWAS WJG 2015 - logo.png

Světové hry juniorů IWAS 2015

Termín: 2. - 8. 7. 2015

Místo: Stadskanaal, Nizozemsko

Pro letošek se hry z rodného Stoke Mandeville, kde česká výprava především zásluhou plavců KONTAKTU bB slavila plavecké vítězství, přesouvají do nizozemského Stadskanaalu.

Informace o závodě:

Hry jsou pořádány Mezinárodní organizací pro tělesně postižené IWAS (International Wheelchair and Amputee Sports Federation), zakládající organizací Mezinárodního paralympijského výboru (IPC). Poté co organizaci Paralympijských her převzal kompletně Mezinárodní paralympijský výbor, zaměřil se IWAS na rozvojové aktivity a hlavně na mládež. Český svaz tělesně postižených sportovců je dlouholetým řádným členem IWAS.

Nominačním závodem pro plavce ČSTPS byly XX. Mistrovství ČR v Brně a Mezinárodní mistrovství Německa v Berlíně.

Účastníci:

SK KONTAKT KARLOVY VARY

Nicole Habermannová, Vendy Dušková, Peťa Flekačová, Kuba Voráček, Lukáš Karafiát, Milan Man, Vítek Šašek

SK KONTAKT PRAHA

Anežka Floriánková, Jana Berušková, Dominik Kurka, Matyáš Strašík

SK KONTAKT BRNO

Domča Míčková, Verča Mácová, Jirka Kyzlink

Personál:

Vedoucí výpravy Radka Kučírková, předsedkyně Českého svazu tělesně postižených sportovců (ČSTPS) a místopředsedkyně KONTAKTU bB, šéftrenér Jan Nevrkla, předseda KONTAKTU bB, trenérka Štěpánka Řehořková, předsedkyně SK KONTAKT KARLOVY VARY, trenérka Alžběta Řehořková, jedna z klíčových spolupracovnic v Praze.

Informace ze závodů očima účastníků:

Den 1.               Den 2.               Den 3.

Den 4.               Den 5.               Den 6.

 

Ohlédnutí za minulým ročníkem

 

Chtěli byste podpořit naše plavce na této akci?


Přiložené soubory

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995