PR_110603_MCR_Banner-web.jpg

XVI. Mistrovství ČR

Nejlepších 85 plavců s tělesným postižením se kvalifikovalo na vrcholný domácí šampionát, který odstartoval v pátek 3. 6.  v brněnských Lužánkách. Držitelům mistrovských titulů předala medaile herečka Chantal Poullain. Nejlepší výkony mistrovství byly vyhlášeny po zakončení třetího závodního půldne v sobotu 4. června. Ocenění předal vicemistr světa v půlironmanu, triatlonista Filip Ospalý. Nejhodnotnější výkony závodu zaplavali paralympionici Kateřina Lišková a Vojtěch Franěk. Záštitu nad mistrovstvím převzal hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Michal Hašek a primátor Statutárního města Brna Bc. Roman Onderka, MBA.

 

Mistrovství republiky pořádala z pověření Českého svazu tělesně postižených sportovců po šestnácté občanská sdružení KONTAKT bB a SK KONTAKT BRNO. Na mistrovství se z předchozích závodů Českého poháru kvalifikovalo 85 nejlepších tělesně postižených plavců ze sedmi sportovních klubů. Závod slavnostně zahájil v pátek 3. června předseda pořádajícího KONTAKTU bB Jan Nevrkla společně se zástupkyní generálního sponzora mistrovství, PR manažerkou společnosti Hartmann Rico, paní Irenou Malou a zástupcem Jihomoravského kraje, radním PhDr. Jiřím Altmanem.

Náročný program vrcholil po dvou rozplavbových půldnech sobotním odpoledním finálovým blokem. V něm předvedla nejhodnotnější výkon mítinku Kateřina Lišková, která na znakové padesátce zaplavala čas 48,10. Tento výkon je momentálně třetím nejlepším časem světových tabulek. „Mistrovství mělo výbornou úroveň. Za zaznamenání stojí nejen výkony světové úrovně, ale i skvělá osobní zlepšení plavců, kteří zatím k mezinárodní úrovni míří. Plavci osvědčili skvělou připravenost, když někteří z nich měli v sobotním odpoledni i čtyři finálové závody a štafetu. Nejmladší účastnice mistrovství, devítiletá Anežka Floriánková, dokumentovala široký záběr plaveckého programu KONTAKTU bB.“, hodnotí závod předseda organizačního výboru Jan Nevrkla, společně s Martinem Kovářem, čtyřnásobným paralympijským vítězem, zakladatel plaveckého programu.

Svým typicky šarmantním způsobem předávala plavcům medaile Chantal Poullain, která zápolení v bazénu pozorně sledovala. Jeden z plavců s hereckým jménem Pucholt ulovil cennou trofej, když se mu Chantal ochotně podepsala na jeho nezbytnou kompenzační pomůcku – bažanta.

Žádným bažantem ovšem není Vojtěch Franěk, který absolvoval všech šestnáct ročníků mistrovství. „Od mého prvního startu zde v Brně se toho změnilo hodně. Zde jsem zažil své sportovní začátky, později jsem si zaplaval i na vrcholných mezinárodních plaveckých soutěžích. Organizace našich mítinků je na královské úrovni a těm špičkovým se vyrovná a často je i předčí.“, vzpomíná držitel letošního nehodnotnějšího mužského výkonu,  který se poslední dobou podílí na přípravě závodů také jako tvůrce výsledkového servisu.


Přiložené soubory

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
červenec
1234 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 2526
2728293031
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995