PR_120706_PL_Banner-web.jpg

XX. Plavecké léto

Strakonice, 8. – 28. 7. 2012

MOTTO: „ZA PLÍCE JAKO MĚCHY ŠVANDY DUDÁKA!“

Dvacet let uplynulo od první pobytové akce ve Strakonicích, kdy se počet účastníků dal spočítat na prstech zakladatelů KONTAKTU bB Jana Nevrkly a Martina Kováře. Z jednoho týdne pro malou skupinu nadšenců vyrostly týdny tři pro více než stovku plavců této Plavecké akademie bez bariér. Z původních účastníků prvního strakonického léta jsou dnes zasloužilí plavci ověnčení medailemi ze světových šampionátů, vystudovaní inženýři či magistři docházející do zaměstnání, matky a otcové rodin, kteří více než o sekundách a metrech hovoří o všedních i svátečních zážitcích z úplně normálního života.

Na letošní ročník si sbalilo kufry 192 přihlášených plavců, dobrovolníků a zaměstnanců. To už žádná hrstka lidí na prstech jen tak nespočítá.

Od 8. do 28. července se v plaveckém areálu Na Křemelce intenzivně spolupracovalo na celodenním programu, jehož stěžejní aktivitou byl dvoufázový plavecký trénink, který se rozvinul z pevných základů ojedinělé zakladateli vytvořené metodické řady. Triádu pobytů odstartovali dospělí účastníci, střed tvořila mládež a závěr patřil nejmladším dětem.

Každý turnus tradičně zakončila plavecká zkouška – závod Strakonice Cup I – III, na kterém se ukázal pokrok dosažený pilným tréninkem minulých dnů. XX. Plavecké léto bylo jistě intenzivním zážitkem nejen pro plavce, ale také pro jejich instruktory, kteří zastávali i roli osobních asistentů.

Tradiční tečkou za Plaveckým létem byl rybářský závod, který nese název Memoriál Fandy Charvátana a na kterém se organizačně podílel sportovní klub SK KONTAKT PRAHA. Konal se v areálu Školního statku Střední zemědělské školy v Dobešicích u Písku, kde u rybníčku zasedli ostřílení i zbrusu noví rybáři, aby soutěžili o největší počet ulovených rybocentimetrů.

Nad XX. Plaveckým létem převzali záštitu hejtman Jihočeského kraje Mgr. Jiří Zimola a starosta Města Strakonice Ing. Pavel Vondrys.

                         Jihočeský kraj             XXII. Plavecké léto - záštita

Fotogalerie a tisková zpráva z I. turnusu.

Fotogalerie a tisková zpráva z II. turnusu.

Fotogalerie a tisková zpráva z III. turnusu.

 

Za podporu při realizaci akce XX. Plavecké léto děkujeme:

Ministerstvo zdravotnictví ČR; Čtení pomáhá; Nadace Charty 77; Statutární město Brno; Nadace Zdraví pro Moravu; Nadace Jedličkova ústavu; ERA, Poštovní spořitelna; Teplárna Strakonice, a.s.

XX. Plavecké léto v médiích.

Konto BARIÉRY a časopis Můžeš vyslali na jedinečnou akci XX. Plavecké léto svého fotografa Jana Šilpocha, který vše pečlivě nafotil a nad to natočil film s komentářem předsedy KONTAKTU bB. Práce Jana Šilpocha si velice vážíme, děkujeme BARIÉRÁM, Můžeš i Janovi a přejeme Vám pěkný návrat do léta ZDE.

Tisková zpráva ze dne 8. 7. zveřejněná na portálu handisport.cz.

Fotografie z I. turnusu byly zveřejněny na FB stránkách Týdeníku Strakonicko.

Videoreportáž odvysílaná 11. 7. 2012 na Jihočeské televizi.

Tisková zpráva z II. turnusu v Magazínu OKO 24 a časopisu Můžeš.

Svatební obřad Kateřiny Teplé a Martina Cíle před závody Strakonice Cup II. na portálu Strakonický deník. 

Svatební obřad a následné závody Strakonice Cup II. okem fotografa z Týdeníku Strakonicko na FB stránkách.

Videoreportáž ve zprávách na televizi FTV Prima ze den 14. 7. 2012. (začátek 25:46)

Rozhovor s plavkyní Šárkou Štěrbouvou, účastnicí XX. Plaveckého léta v Týdeníku Strakonicko z 18. 7. 2012.

Videoreportáž ze 30. 7. ve  Strakonické televizi.

Fotoreportáž v časopise Můžeš, 09/12.

Článek o akci v časopisu Bazén a Sauna, vydání červenec/srpen 2012.

 

Zde se můžete ohlédnout za minulým ročníkem XIX. Plavecké léto.

Zde můžete také ochutnat z fotografií z loňského ročníku XIX. Plavecké léto. - I. turnusII. turnusuIII. turnusu a Rybářské závody - Memoriál Fandy Charváta.


Přiložené soubory

Darujte plavcům, dostanete potvrzení a pozvání na akci, na kterou nezapomenete!

Kalendář
srpen
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
2020

Unikátní metoda Aqua(E)Motion Therapy a její metodická řada KONEV tvůrců Martina Kováře, čtyřnásobného paralympijského vítěze, a trenéra Jana Nevrkly • Plavecká akademie bez bariér v Praze tvořená spoluprací se sportovním klubem SK KONTAKT PRAHA umožňuje pravidelný trénink 140 osobám od 3 do 99 let od lehčích až po nejtěžší postižení • Struktura, koncepce a metodika plavání handicapovaných v ČR • Více než 100 medailí z paralympiád, mistrovství světa a mistrovství Evropy od roku 1995